Misterium Męki Pańskiej w Łabuniach

autor:

Już po raz czwarty Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Łabunie we współpracy z Parafią Rzymskokatolicką pw. Matki Bożej Szkapler

Na placu kościelnym aktorzy - przedstawiciele wszystkich sołectw naszej gminy odegrali sceny „Ostatniej Wieczerzy”, „Modlitwy Jezusa w Ogrójcu”, „Sądu przed Piłatem”. Po wydaniu wyroku ukrzyżowania Jezusa kolejne stacje Drogi Krzyżowej odrywane były w drodze - ulicą Kościelną i Parkową. Kulminacyjne sceny rozegrały się w Zespole Pałacowo-Parkowym Sióstr Franciszkanek. Rolę Golgoty spełnił taras i schody  Pałacu Szeptyckich. W tym roku na Golgocie pojawiły się trzy krzyże, na których ukrzyżowano dwóch łotrów  i Jezusa. W inscenizacji Misterium wzięło udział około czterdziestu aktorów. Wielkie emocjonalne zaangażowanie. w odrywanie ról wprowadziło nastój powagi, zadumy i wzruszenia. Na szczególną uwagę zasługuje mistrzowsko zagrana rola Jezusa, przez księdza Mariusza Pastuszaka – wikariusza parafii Łabunie. Scena złożenia martwego Jezusa w ramiona Matki oraz pieśń ,,Lament Matki człowieczej’’ poruszyły serca i wzruszyły uczestników do łez.

Płonące pochodnie w rękach strażaków oświetlające ukrzyżowanego Jezusa, przepiękny, anielski śpiew Sióstr Franciszkanek potęgowały przeżycia duchowe bardzo licznie zebranych wiernych.