Dzień Dobra – radosne święto pomagania Caritas Zamość

autor:

W Niedzielę Miłosierdzia obchodzimy Dzień Dobra czyli Patronalne Święto Caritas, wyjątkowy czas dla wolontariuszy i wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas!

Świętowanie razem z Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej rozpoczęło się 14.04.2023 r., w  1057 rocznicę przyjęcia chrztu przez Polskę. W katedrze pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego  Mariana Rojka.

Dalsza część Dnia Dobra kontynuowana była w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu, gdzie odbyły się rozgrywki sportowe dla członków Szkolnych Kół Caritas. Idea miłosierdzia została wyrażona w spotkaniu z drugim człowiekiem.

Ostatnim punktem podziękowania młodym wolontariuszom było wręczenie Złotych Medali w kształcie Serca. Każdy z nich jest Zwycięzcą! Wolontariusz Caritas to Człowiek o Złotym sercu!!!

Dziękujemy za Wasz czynny udział w tworzeniu i rozwoju Szkolnych Kół Caritas, owocną współpracę, wrażliwość, empatię, czas bezinteresownie poświęcony na rzecz niesienia dobra  oraz energię i gotowość do działania na rzecz potrzebujących.

Patronat nad  wydarzeniem objął:

J.E. Ks. Bp Marian Rojek,
i Pan Prezydent  Miasta  Zamościa  Andrzej Wnuk.

Partnerzy projektu :
- Fundacja LOTTO im H. Konopackiej,
- Caritas Polska,
- Fundacja PZU.

Patronat medialny:
- TVP 3 Lublin,
-  Katolickie Radio Zamość.