Konwój humanitarny w Święto Ofiarowania Pańskiego

autor:

W dniu 2 lutego 2023 r. w Święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej) Caritas Zamojsko-Lubaczowska wysłała kolejny konwój humanitarny ze wsparciem dla Polaków na Ukrainie. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy była Żółkiew i prowadzona przez Siostry Dominikanki Sobotnia Szkoła Języka Polskiego. Następnie udaliśmy się do Polskiej Parafii pw. św. Michała Archanioła we Lwowie.

Parafia ma bardzo ciekawą historię. Konsekrowany w 2018 r. kościół został zbudowany w całości z zabytkowych XIX wiecznych cegieł. Dotychczasowa kaplica znajduje się w budynku zabytkowej leśniczówki, obecnie służy jako magazyn dla pomocy humanitarnej oraz jako przedszkole dla 60 dzieci.

Na pomoc humanitarną złożyły się żywność z długim terminem ważności, lekarstwa, chemia gospodarcza oraz środki higieniczne.

Warto podkreślić, że z tych dwóch punktów korzystają potrzebujący pomocy nie tylko uciekający przed wojną ze wschodu Ukrainy, ale także regularnie są wysyłane konwojowe z pomocą humanitarną do miejscowości przez które przeszedł front.