Uroczyste poświęcenie Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Zamościu

autor:

W dniu 5 grudnia 2022 r. Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom zostało uroczyście otwarte i poświęcone przez biskupa diecezjalnego Mariana Rojka.

Ksiądz biskup nakreślił ideę powstania centrum, zaznaczył na jakie istotne potrzeby odpowiada powołanie tej instytucji i pobłogosławił pracowników i beneficjentów na ich wspólnej drodze.

Biskup Marian Rojek wielokrotnie pomagał, wspierał ofiary wojny, odwiedzał punkty recepcyjne i Namioty Nadziei Caritas na przejściach granicznych w Zosinie, Dołhobyczowie, Hrebennem i Budomierzu.

Tego dnia towarzyszyli nam także dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej – ks. Marcin Jakubiak, ks. Miłosław Żur – ekonom diecezjalny, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz ks. Robert Strus – proboszcz parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu.