Lubelskie Centrum Konferencyjne – Polacy Ukrainie

autor:

W środę, 19 października 2022 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyło się spotkanie na którym uczestnicy panelu dyskusyjnego „Polacy Ukrainie” opowiedzieli o pomocy, którą świadczą jako wolontariusze od pierwszych dni wojny w panelu wzięli udział :

Ryszard Madziar – Doradca Wicepremiera,

Ryszard Montusiewicz – Dyrektor TVP Lublin,

Ks. Marcin Jakubiak – Dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej,

Paweł Narożnik – reżyser filmu,

Mirosław Ładniak – Proboszcz Parafii św. Andrzeja Boboli.

Spotkanie rozpoczęło się od wyświetlania filmu „Ostatnia niedziela w przedwojennym Lwowie" w reż. Pawła Narożnika, który pokazał miasto i mieszkańców w przeddzień wojny.

Podczas spotkania towarzyszyły dwie wystawy malarska udostępniona przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie, oraz przygotowaną przez Archiwum Akt Nowych wystawę „Mamo, ja nie chcę umierać"

Spotkaniu odbyło się w doborowym towarzystwie dzięki temu mogliśmy się wymienić doświadczeniami i uwagami na temat Pomocy Ukrainie.

Wielkie Podziękowanie dla Stowarzyszenia Trzy Kropki za organizacje wydarzenia.