XV Piesza Pielgrzymka z Dynisk do Uhnowa na Ukrainie

Sobota, 8.06.2019 r.

Godz. 6.00 -  Nabożeństwo na rozpoczęcie pielgrzymki w kościele parafialnym w Dyniskach

Godz. 8. 00 -  Początek odprawy granicznej na Ulikowie (warunkiem przekroczenia granicy jest posiadanie ważnego paszportu)

Godz. 10.00 - Uroczysta Msza św. ku czci św. Antoniego w Uhnowie pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Lwowskiej Edwarda Kawy

Godz. 12.00 - Nabożeństwo ekumeniczne za zmarłych spoczywających na uhnowskim cmentarzu

Granica polsko-ukraińska będzie otwarta do godz. 19.00

Niedziela 9.06.2019 r. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Godz. 12.30 - Kościół parafialny w Dyniskach -

Uroczysta suma odpustowa ku czci św. Antoniego, z udziałem

mieszkańców Uhnowa, pod przewodnictwem Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka

Zaprasza
ks. Wiesław Mokrzycki

Opuszczony kościół pw Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Uchnowie. Konsekrowany w ostatnich latach XVII wieku. Aktualnie budynek w opłakanym stanie, który pomimo tego robi niesamowite wrażenie. Zwłaszcza, że stoi pośrodku małego miasta, z niską wiejską zabudową. Pocieszający jest fakt, że obiekt ma szansę na odzyskanie blasku. Wyposażenie z kościoła zabrali ze sobą polscy mieszkańcy Uhnowa którzy opuszczali miasto w 1951 r. podczas korekty granic, np. do Tomaszowa Lubelskiego i okolic.

źródło: http://kazdastronaswiata.blogs…