Margaretki

opiekun: Ks. Łukasz Kolasa

adres: ul. Tomaszowska 18; 22-440 Krasnobrod

www: zakaplanow.pl

Istotą Apostolatu MARGARETKA jest codzienna modlitwa za konkretnych kapłanów, jako odpowiedź ma prośbę Maryi Królowej Pokoju.

Centrum Apostolatu MARGARETKA - Ośrodek Krzewienia Modlitwy za Kapłanów w Polsce powstał w kwietniu 2009 roku w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie wiernych tą formą modlitwy.

Od 1981 roku Apostolat gromadzi wiernych na całym świecie, którzy swoją modlitwą i wyrzeczeniem wspierają ofiarnie Kapłanów. Błogosławione owoce modlitwy znajdują odzwierciedlenie w licznych podziękowaniach i świadectwach.

Członkami Apostolatu MARGARETKA zostają ludzie o wielkich sercach, którzy pragną chronić swoich Pasterzy najskuteczniejszą bronią, jaką jest modlitwa i umacniać swoją osobistą więź z Chrystusem za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny.

Naszym pragnieniem jest, aby dzieło Apostolatu MARGARETKA było przede wszystkim dobrą szkołą życia z Bogiem i aby zostało docenione przez Kapłanów i polecane wierzącym, aby nieustający dar modlitwy trwał.

Ojciec Święty Jan Paweł II wskazywał, że przyszłość Kościoła i świata zależy od modlitwy. Apostolat MARGARETKA usiłuje wypełniać tę misję przez swój skromny wkład w modlitwę całego Kościoła.

Cytując dalej papieża, bł. Jana Pawła II - "W sposób szczególny Duch Święty zachęca dziś Kościół do promowania powołania i misji wiernych świeckich. Ich uczestnictwo w życiu wspólnoty chrześcijańskiej i współodpowiedzialność za nią oraz obecność w społeczeństwie poprzez różne formy apostolatu i posługi, pozwalają nam u progu trzeciego tysiąclecia wyczekiwać z nadzieją na dojrzałą i owocną epifanię laikatu".

Z radością dostrzegamy, że zainteresowanie wiernych Kościoła Rzymskokatolickiego modlitwą za Kapłanów, staje się coraz bardziej powszechne. To piękne dzieło świeckich w Kościele Katolickim nie może pozostać bez wsparcia i opieki Duchowieństwa. Życie wewnętrzne każdego człowieka wymaga nieustannej formacji, dlatego naszą misją jest:

• Rozszerzanie Apostolatu MARGARETKA - Modlitwy za Kapłanów w Polsce i na świecie

• Rozbudzenie życia duchowego i apostolskiego wśród członków Apostolatu i ich rodzin (organizowanie adoracji, krucjat, spotkań modlitewnych, rekolekcji, pielgrzymek itp.)

• Zachęcanie do komunii z Chrystusem przez Maryję (pogłębienie kultu NMP, akty oddania)

• Obchodzenie uroczyste świąt:

- Dnia Kapłańskiego

- Dnia Życia Konsekrowanego

- Światowego Dnia Modlitw o Uświęcenie Kapłanów

- Światowego Dnia Modlitw o Powołania Kapłańskie

- Światowego Dnia Misyjnego

- Maryjnych

U podstaw duchowości Apostolatu widzimy upowszechnianie przekonania, iż każdy chrześcijanin został powołany do świętości i współpracy z Chrystusem. Cechami wyróżniającymi członków Apostolatu MARGARETKA winny być: dążenie do świętości, osobiste świadectwo dawane w codziennym życiu oraz nieustająca modlitwa za Kapłanów oraz za Kościół powszechny na wzór Maryi. Członkowie Apostolatu będą pamiętać w swoich modlitwach także o osobach konsekrowanych, i w łączności z innymi ruchami będą modlić się gorliwie o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i hospicyjne.

Serwis www.margaretka.org.pl jest oficjalną stroną Centrum Apostolatu MARGARETKA, powstało z inicjatywy www.medjugorje.org.pl. Pozostaje pod opieką Duszpasterzy Kościoła Rzymskokatolickiego. Wszystkie informacje oraz materiały zamieszczane na stronie www.margaretka.org.pl są konsultowane pod kontem zgodności z wiarą Kościoła Rzymskokatolickiego.