Nowy wóz dla OSP Stary Bidaczów

autor:

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Bidaczowie otrzymała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Jego oficjalne poświęcenie i przekazanie odbyło się w niedzielę, 10 listopada.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą św. w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Starym Bidaczowie, którą w intencji strażaków sprawował ks. proboszcz Rudolf Karaś.

Dalsza część uroczystości miała miejsce na placu za remizą OSP w Starym Bidaczowie. Po złożeniu meldunku, wciągnięciu flagi państwowej na maszt i odśpiewaniu hymnu narodowego, ks. Rudolf Karaś dokonał błogosławieństwa pojazdu. Następnie na ręce prezesa OSP w Starym Bidaczowie kluczyki do pojazdu przekazał komendant wojewódzki PSP w Lublinie, st. bryg. Grzegorz Alinowski.

Gratulacje i podziękowania strażakom za ich zaangażowanie złożył komendant powiatowy PSP w Biłgoraju, st. bryg. Wiesław Krent. Dopełnieniem uroczystości był wręczenie odznaczeń dla najbardziej zasłużonych strażaków ochotników w postaci medali za zasługi dla pożarnictwa i odznaki ‘Strażak wzorowy’.