XXIV Festiwal Pieśni Maryjnej w Łukawcu

• Rozpoczęcie: 22 maja 2022

„Z pieśnią na ustach do serca matki” – w myśl tego hasła organizowany jest coroczny Przegląd Pieśni Maryjnej, który od ponad dwudziestu lat w Łukawieckim sanktuarium zrzesza sympatyków pieśni religijnych, solistów oraz zespoły muzyczne.

Wszystko zaczęło się w 1997 roku, kiedy to z inicjatywy ks. Roberta Cencory na placu przy modrzewiowym kościele pw. Trzech Króli, na scenie zbitej z kilku desek w Łukawcu odbył się pierwszy, wtedy jeszcze – Festiwal Pieśni Maryjnej. Od tamtej pory, aż po dziś dzień w małej, podkarpackiej miejscowości w powiecie lubaczowskim co roku rozbrzmiewają pieśni ku chwale Maryi. Głównym celem Przeglądu jest prezentacja dorobku artystycznego i umiejętności solistów oraz zespołów muzycznych, promocja polskiej pieśni maryjnej, a także ożywienie religijnego ruchu artystycznego.

Przegląd to przede wszystkim jego uczestnicy, którzy do Łukawca ściągali z różnych zakątków diecezji zamojsko-lubaczowskiej i archidiecezji przemyskiej. Na scenie w Łukawcu występowali soliści, zespoły wokalno-instrumentalne, chóry, kapele ludowe czy zespoły śpiewacze.

Głównym organizatorem przeglądu jest parafia pw. Objawienia Pańskiego w Łukawcu, która jest wspierana przez mieszkańców, miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich, dyrekcję i pracowników szkoły oraz OSP Łukawiec. Od 2013 roku w organizacji pomaga także Centrum Kultury w Wielkich Oczach, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie i Urząd Gminy w Wielkich Oczach.

Z tego miejsca serdecznie zapraszamy do udziału w Przeglądzie Pieśni Maryjnej, który odbędzie się 22 maja 2022 r. na placu przy kościele pw. Trzech Króli w Łukawcu. Chcemy

Przegląd rozpocznie się Mszą świętą w kościele NMP Królowej Polski w Łukawcu o godzinie 14:00. O godzinie 15:00 – na placu przy kościele pw. Trzech Króli - rozpoczną się prezentacje uczestników przeglądu (w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych przegląd odbędzie się w sanktuarium).

W przeglądzie mogą uczestniczyć młodzieżowe oraz dziecięce chóry, zespoły wokalno -muzyczne, soliści, reprezentujący szkoły podstawowe i szkoły ponadgimnazjalne, osoby dorosłe, parafie i ośrodki kultury. Wystarczy jedynie wypełnić kartę zgłoszenia i do 16 maja 2022 r.  wysłać ją na adres: Parafia pw. Objawienia Pańskiego w Łukawcu , Łukawiec 164, 37-626 Łukawiec lub mailowo na adres: [email protected] lub [email protected]