Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2019

• Rozpoczęcie: 18 stycznia 2019
  • Zakończenie: 25 stycznia 2019
  • Organizator: Rada ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski
Tegorocznym hasłem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan są słowa z Księgi Powtórzonego Prawa “Dąż do sprawiedliwości”.

Od 18 do 25 stycznia, chrześcijanie różnych wyznań z całego świata spotykają się na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.

Centralne nabożeństwo zostanie odprawione w niedzielę 20 stycznia o godz. 15.00 w kościele pw. Kazimierza Królewicza (Rynek Nowego Miasta 2) w Warszawie.

Materiały na tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem “Dąż do sprawiedliwości” (Pwt 16,20) zostały przygotowane przez chrześcijan z Indonezji. Teksty zostały ostatecznie opracowane i zatwierdzone przez członków Międzynarodowego Komitetu mianowanego przez Komisję Wiara i Ustrój Światowej Rady Kościołów i Papieską Radę ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

Po raz dwudziesty drugi polską wersję materiałów przygotował ekumeniczny zespół redakcyjny, powołany przez Komisję ds. Dialogu między Polską Radą Ekumeniczną a Konferencją Episkopatu Polski. Komisji współprzewodniczą: bp Jerzy Samiec (Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP) i bp Krzysztof Nitkiewicz (Kościół rzymskokatolicki).