Błogosławieństwo Papieskie i Odpust Zupełny z racji Jubileuszu Diecezji – 1 stycznia 2018 r.

W poniedziałek, 1 stycznia 2018 r. w Uroczysto¶ć ¦więtej Bożej Rodzicielki – Patronki naszej Diecezji,  Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek będzie sprawował Uroczyst± Eucharystię o godz. 12.00 w Katedrze Zamojskiej. Na zakończenie Mszy ¶w., z racji Jubileuszu 25-lecia istnienia Diecezji, Ksi±dz Biskup udzieli Papieskiego Błogosławieństwa poł±czonego z odpustem zupełnym.

Pragniemy przypomnieć tre¶ć Dekretu Penitencjarii Apostolskiej

Prot. N. 1128/16/I

Dekret

Penitencjaria Apostolska moc± nadzwyczajnej władzy udzielonej przez Ojca ¦więtego Franciszka, upoważnia Jego Ekscelencję Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka, aby w czasie Srebrnego Jubileuszu Diecezji, w dniach wybranych ze względu na pożytek wiernych, po sprawowanej w Ko¶ciele Katedralnym i Konkatedralnym uroczystej Eucharystii udzielił Biskupom, Kanonikom i Prezbiterom, Diakonom, Braciom i Siostrom Zakonnym i wszystkim  obecnym Wiernym, którzy prawdziwie podejmuj± pokutę i poruszeni s± miło¶ci± miłosiern±, błogosławieństwa papieskiego wraz z odpustem zupełnym pod zwykłymi warunkami (SpowiedĽ sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa według intencji Ojca ¦więtego).
         Wierni, którzy pobożnie przyjm± Błogosławieństwo Papieskie, także je¶li z uzasadnionych przyczyn, nie będ± fizycznie obecni na uroczystych celebracjach liturgicznych, a duchowo zł±cz± się z nimi za po¶rednictwem przekazu radiowego lub telewizyjnego, również mog± uzyskać odpust zupełny (po spełnieniu wymaganych prawem warunków).
         Wbrew wszelkim przeciwnym zarz±dzeniom.
Rzym, Penitencjaria Apostolska, 11 lutego 2017 r.

Mauro Kard. Piacenza
Penitencjariusz Wielki

Ks. Krzysztof Nykiel
Regens

zj, 28 grudnia 2017

» Zapraszamy do lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela” Nr 3 na 21 I 2018 r.
 » Pro¶ba do Księży Proboszczów
 » Zaproszenie na nabożeństwo do ¶w. Rity
 » 18-25 stycznia - Tydzień Modlitw o Jedno¶ć Chrze¶cijan
 » Rekolekcje dla młodzieży w wieku 13-15 lat
 » XII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego dla Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Kapłanów
 » Imieniny Księdza Biskupa Mariusza Leszczyńskiego
 » Dane statystyczne za rok 2017
 » Pro memoria Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ws. obchodów 104. ¦wiatowego Dnia Migranta i UchodĽcy
 » List Episkopatu Polski na Rok ¦więtego Stanisława Kostki

20.01.2018
Spotkanie imieninowe ks. bp. Mariusza Leszczyńskiego

21.01.2018
Krucjata Różańcowa za Ojczyznę w Zamo¶ciu

21.01.2018
Spotkanie opłatkowe dla kolejarzy w Wożuczynie

Nabożeństwo za wstawiennictwem ¶w. Rity

27.01.2018
XII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego dla LSO i kapłanów

2007 - 2018 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 99796909 gości / 10 on-line.                                              MP@awel         0.02 sek.