Tak, POMAGAM!

Boże Narodzenie, to szczególny, bardzo ważny czas kiedy każdemu potrzebna jest blisko¶ć drugiego człowieka. Za pomoc± prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleĽli się w ciężkiej sytuacji, że nie s± sami. Caritas pragnie na ¶więta dotrzeć z pomoc± do jak największej liczby osób niedożywionych i żyj±cych w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wigilijnym posiłkiem.

W dniach 8 i 9 grudnia 2017 roku (pi±tek, sobota) w godzinach 12.00 – 20.00 w pi±tek oraz w sobotę od godziny 10:00 – 20:00 lub do zamknięcia sklepu, Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce, już trzynast± zbiórkę żywno¶ci pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”.

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze będ± zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatno¶ci do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których placówki Caritas przygotuj± ¶wi±teczne paczki dla najuboższych rodzin. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiaj± do rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowuj±cych dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracuj±cych, których nie stać na zakup żywno¶ci. Każdorazowo w akcji zbierania żywno¶ci uczestniczy około 20 tys. wolontariuszy  Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas. Bożonarodzeniowa zbiórka „Tak, POMAGAM!!” przeprowadzona będzie m.in. w sklepach sieci Biedronka, Carrefour, Lidl, Lewiatan, Polomarket i Tesco i wielu innych.

Więcej o zbiórce "Tak, pomagam" na stronie Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej:

ks. Adam Sobczak,
dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

zj, 2 grudnia 2017

» Pielgrzymka do Ziemi ¦więtej
 » 25 lutego – Niedziela „Ad Gentes”
 » Pro¶ba od Wspólnoty Neokatechumenalnej
 » Zasady organizowania rekolekcji szkolnych
 » 23. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM
 » Krajowa Sesja KSM i Zlot w Częstochowie
 » 23 lutego Dniem Modlitwy i Postu o Pokój
 » Zapraszamy do lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela” Nr 7 na 18 II 2018 r.
 » KURIA NIECZYNNA
 » ORĘDZIE OJCA ¦WIĘTEGO FRANCISZKA NA WIELKI POST 2018 ROKU

25.02.2018
Dzień modlitwy, postu i solidarno¶ci z misjonarzami

01.03.2018
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Rocznica wyboru papieża Franciszka

15.03.2018
Konferencja Księży Dziekanów

18.03.2018
Krucjata różańcowa za Ojczyznę

2007 - 2018 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 100375623 gości / 17 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.