„Biblijne Tajemnice Różańca”

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Zamościu zaprasza na spotkanie z ks. prof. Mirosławem Stanisławem Wróblem, autorem książki „Biblijne Tajemnice Różańca”.

Spotkanie autorskie odbędzie się 17.10.2017 r. (wtorek) o godzinie 16.30 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” przy ul. Ormiańskiej 1 w Zamościu (wejście od podwórza).

Spotkanie uświetni koncert skrzypcowy Władysława Swachy nauczyciela Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu oraz recytacja poezji, rozważań ks. prof. Mirosława Wróbla przez Dianę Tytoń laureatkę wielu konkursów recytatorskich.

Książka ks. prof. Mirosława S. Wróbla pt. Biblijne tajemnice różańca stanowi poetycką i modlitewną zadumę nad poszczególnymi tajemnicami różańca. Każda z tajemnic zostaje głęboko osadzona w tekście Pisma Świętego opisującego wydarzenia z życia Jezusa i Maryi. Autor ubogaca poszczególne tajemnice słowem poetyckim i rozważaniem, co pozwala zanurzonemu w tekście czytelnikowi sercem i umysłem doświadczać zbawczego działania Boga w życiu człowieka. Słowu towarzyszą także piękne ilustracje Ziemi Świętej przedstawiające miejsca rozgrywających się wydarzeń. W ten sposób umysł i wiara czytelnika karmiona jest żywym słowem i obrazem. Książka ta niewątpliwie będzie przez czytelników wielokrotnie otwierana i stanie się dla nich wielką pomocą w rozważaniu modlitwy różańcowej w aspekcie biblijnym i w blasku Ziemi Świętej – Piątej Ewangelii.

Łukasz Kot
Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” w Zamościu

zj, 12 paździenika 2017

» Pielgrzymka do Ziemi Świętej
 » 25 lutego – Niedziela „Ad Gentes”
 » Prośba od Wspólnoty Neokatechumenalnej
 » Zasady organizowania rekolekcji szkolnych
 » 23. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM
 » Krajowa Sesja KSM i Zlot w Częstochowie
 » 23 lutego Dniem Modlitwy i Postu o Pokój
 » Zapraszamy do lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela” Nr 7 na 18 II 2018 r.
 » KURIA NIECZYNNA
 » ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA NA WIELKI POST 2018 ROKU

25.02.2018
Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami

01.03.2018
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Rocznica wyboru papieża Franciszka

15.03.2018
Konferencja Księży Dziekanów

18.03.2018
Krucjata różańcowa za Ojczyznę

2007 - 2018 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 100375617 gości / 15 on-line.                                              MP@awel         0.02 sek.