„Biblijne Tajemnice Różańca”

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Zamościu zaprasza na spotkanie z ks. prof. Mirosławem Stanisławem Wróblem, autorem książki „Biblijne Tajemnice Różańca”.

Spotkanie autorskie odbędzie się 17.10.2017 r. (wtorek) o godzinie 16.30 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” przy ul. Ormiańskiej 1 w Zamościu (wejście od podwórza).

Spotkanie uświetni koncert skrzypcowy Władysława Swachy nauczyciela Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu oraz recytacja poezji, rozważań ks. prof. Mirosława Wróbla przez Dianę Tytoń laureatkę wielu konkursów recytatorskich.

Książka ks. prof. Mirosława S. Wróbla pt. Biblijne tajemnice różańca stanowi poetycką i modlitewną zadumę nad poszczególnymi tajemnicami różańca. Każda z tajemnic zostaje głęboko osadzona w tekście Pisma Świętego opisującego wydarzenia z życia Jezusa i Maryi. Autor ubogaca poszczególne tajemnice słowem poetyckim i rozważaniem, co pozwala zanurzonemu w tekście czytelnikowi sercem i umysłem doświadczać zbawczego działania Boga w życiu człowieka. Słowu towarzyszą także piękne ilustracje Ziemi Świętej przedstawiające miejsca rozgrywających się wydarzeń. W ten sposób umysł i wiara czytelnika karmiona jest żywym słowem i obrazem. Książka ta niewątpliwie będzie przez czytelników wielokrotnie otwierana i stanie się dla nich wielką pomocą w rozważaniu modlitwy różańcowej w aspekcie biblijnym i w blasku Ziemi Świętej – Piątej Ewangelii.

Łukasz Kot
Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” w Zamościu

zj, 12 paździenika 2017

» Spotkanie przedświąteczne z Biskupem Diecezjalnym
 » Życzenia Księży Biskupów na Boże Narodzenie i Nowy Rok
 » Rekolekcje dla rolników
 » Władza, pieniądze i rozwój osobisty - męski punkt widzenia
 » Droga do Miłosierdzia
 » Słowo Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka
 » Zmarła Janina Zaręba (l. 92) - mama ks. Kazimierza Zaręby proboszcza parafii Rudnik (Archidiecezja Lubelska), pochodzącego z parafii Aleksandrów
 » Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie
 » Folder na wizytę kolędową
 » STO LAT Z NIEPOKALANĄ I JEJ RYCERSTWEM

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 99266581 gości / 16 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.