Zaproszenie na obchody 100. rocznicy urodzin ks. Kard. Władysława Rubina

W tym roku przypada 100. rocznica urodzin ¶p. kard. Władysława Rubina, którego grób znajduje się w kryptach lubaczowskiej konkatedry. Z tej okazji Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek oraz ks. kan. Andrzej Stopyra, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej  w Lubaczowie, zapraszaj± na uroczysto¶ć upamiętniaj±c± dzieło życia i posługi tego Gorliwego Pasterza i Wielkiego Polaka, która rozpocznie się w Lubaczowie 23 wrze¶nia 2017 r. o godz. 10.00 prelekcj± o życiu i działalno¶ci ks. Kardynała Władysława Rubina.
Następnie o godz. 11.00  w Sanktuarium Naj¶więtszej Maryi Panny Łaskawej Lwowskiej  zostanie odprawiona Msza ¶w. pod przewodnictwem kard. Mariana Jaworskiego wraz z księżmi Arcybiskupami i Biskupami, którzy z kardynałem Rubinem pracowali w Rzymie. Zaproszona została też Rodzina Księdza Kardynała i ¶rodowiska polonijne.

Program uroczysto¶ci:

10.00 – Konferencja ze ¶wiadectwami o życiu kard. Władysława Rubina
11.00 – Msza ¶w. koncelebrowana – Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Lwowskiej
12.30 – Modlitwa przy grobie kard. Władysława Rubina i otwarcie po¶więconej mu wystawy.

zj, 22 wrze¶nia 2017

» Zapraszamy do lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela” Nr 51 na 17 XII 2017 r.
 » Spotkanie przed¶wi±teczne z Biskupem Diecezjalnym
 » Życzenia Księży Biskupów na Boże Narodzenie i Nowy Rok
 » Rekolekcje dla rolników
 » Władza, pieni±dze i rozwój osobisty - męski punkt widzenia
 » Droga do Miłosierdzia
 » Słowo Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka
 » Zmarła Janina Zaręba (l. 92) - mama ks. Kazimierza Zaręby proboszcza parafii Rudnik (Archidiecezja Lubelska), pochodz±cego z parafii Aleksandrów
 » Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Ko¶ciołowi na Wschodzie
 » Folder na wizytę kolędow±

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 99307725 gości / 20 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.