Melodia prefacji o ¶w. Marii Magdalenie

W sobotę, 22 lipca 2017 r. Ko¶ciół katolicki po raz drugi obchodzi dzień ¶w. Marii Magdaleny jako ¶więto – dotychczas było to wspomnienie obowi±zkowe. Zmiana nast±piła na życzenie papieża Franciszka, który chciał w ten sposób podkre¶lić rolę nie tylko tej ¶więtej kobiety, która jako pierwsza przekazała ¶wiatu wiadomo¶ć o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, ale także wszystkich kobiet w Ko¶ciele.

pobierz PREFACJA.pdf

zj, 11 lipca 2017

» Komunikat Konferencji Episkopatu Polski
 » Słowo Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka z racji dożynek
 » Aktualne dane teleadresowe do ADRESOWNIKA
 » Słowo Biskupa Mariana Rojka zapraszaj±ce na rekolekcje ewangelizacyjne „Jezus na Wschodzie”
 » Zmarła Regina Soniak (l. 84) - mama ks. Dariusza Soniaka, proboszcza parafii Nielisz
 » Informacja o misji kanonicznej do nauczania religii w szkole
 » Rekolekcje kapłańskie w 2017 r.
 » Zmarła Wanda Godzisz (l. 87) - mama ks. kan. Józefa Godzisza
 » Słowo Biskupa Mariana Rojka dotycz±ce organizowania spotkań kulturalno-religijnych na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Apel Przewodnicz±cego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa TrzeĽwo¶ci na sierpień 2017 – miesi±c abstynencji

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 97372093 gości / 11 on-line.                                              MP@awel         0.02 sek.