Dekret wprowadzaj±cy modlitwę za dzieła ewangelizacji i o ¶więto¶ć kapłanów

Zamo¶ć, 2 czerwca 2017 r.

L.dz. 177/Gł/17

Dekret wprowadzaj±cy modlitwę za dzieła ewangelizacji i o ¶więto¶ć kapłanów

Ko¶ciół Zamojsko-Lubaczowski, wdzięczny Bogu za Jubileusz 25-lecia swego istnienia, podejmuje dzieło rekolekcji ewangelizacyjnych dla odnowienia i umocnienia wiary, nadziei oraz miło¶ci w sercach kapłanów i wiernych ¶wieckich:

Peregrynacja Wielkopi±tkowego Krzyża ¶w. Jana Pawła II jest okazj± do trzydniowych rekolekcji w każdej parafii, a w okresie wakacyjnym odbęd± się dwa bardzo istotne wydarzenia: Diecezjalne Rekolekcje „Jezus na Wschodzie” – 26 sierpnia 2017 r. na stadionie OSiR w Zamo¶ciu i rekolekcje dla wszystkich kapłanów naszej diecezji – od 27 do 31 sierpnia 2017 r. w Krasnobrodzie. Duchowymi przewodnikami w obydwu tych wydarzeniach będ± brazylijscy misjonarze o. Antonello Cadeddu i o. Enrique Porcu.

Aby wspomniane dzieła duchowe przebiegały zgodnie z wol± Boż± i pod natchnieniem Ducha ¦więtego oraz przyniosły błogosławione owoce, postanawiam, że we wszystkich wspólnotach parafialnych naszej diecezji, pocz±wszy od 8 czerwca 2017 r. (¦więto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana) aż do zakończenia obchodów Jubileuszu, tj. do dnia 25 marca 2018 r. (Niedziela Palmowa) podczas każdej Eucharystii (przed błogosławieństwem) odmawiać będziemy modlitwę: „Pod Twoj±  obronę”, polecaj±c Matce Odkupiciela wydarzenia jubileuszowe, wszystkie dzieła ewangelizacji w naszej diecezji oraz sprawę ¶więto¶ci naszych kapłanów.

Z pasterskim błogosławieństwem

†  Marian Rojek

Biskup Zamojsko-Lubaczowski

Ks.  Michał Maciołek

Kanclerz

pobierz DEKRET.pdf

zj, 11 czerwca 2017

» Adwentowe skupienie dla młodzieży w Zamo¶ciu
 » Zmarł Bazyli Kulczycki (l. 89), ojciec ks. Romana Kulczyckiego
 » ¦więto Patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej
 » Nowa ilo¶ć egzemplarzy Tygodnika Katolickiego „NIEDZIELA”
 » Oferta Sprzedaży Energii Elektrycznej w PGE S.A.
 » Krasnobród. Sanktuarium i duszpasterze (Lublin 2017)
 » Msza ¶w. za zmarłych kapłanów
 » Rejonowe spotkania formacyjne – II spotkanie (20-24 listopada 2017)
 » Kurs liturgiczny dla fotografów i kamerzystów
 » Spotkanie Diecezjalnej Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 98948301 gości / 18 on-line.                                              MP@awel         0.02 sek.