Dekret wprowadzaj±cy modlitwę za dzieła ewangelizacji i o ¶więto¶ć kapłanów

Zamo¶ć, 2 czerwca 2017 r.

L.dz. 177/Gł/17

Dekret wprowadzaj±cy modlitwę za dzieła ewangelizacji i o ¶więto¶ć kapłanów

Ko¶ciół Zamojsko-Lubaczowski, wdzięczny Bogu za Jubileusz 25-lecia swego istnienia, podejmuje dzieło rekolekcji ewangelizacyjnych dla odnowienia i umocnienia wiary, nadziei oraz miło¶ci w sercach kapłanów i wiernych ¶wieckich:

Peregrynacja Wielkopi±tkowego Krzyża ¶w. Jana Pawła II jest okazj± do trzydniowych rekolekcji w każdej parafii, a w okresie wakacyjnym odbęd± się dwa bardzo istotne wydarzenia: Diecezjalne Rekolekcje „Jezus na Wschodzie” – 26 sierpnia 2017 r. na stadionie OSiR w Zamo¶ciu i rekolekcje dla wszystkich kapłanów naszej diecezji – od 27 do 31 sierpnia 2017 r. w Krasnobrodzie. Duchowymi przewodnikami w obydwu tych wydarzeniach będ± brazylijscy misjonarze o. Antonello Cadeddu i o. Enrique Porcu.

Aby wspomniane dzieła duchowe przebiegały zgodnie z wol± Boż± i pod natchnieniem Ducha ¦więtego oraz przyniosły błogosławione owoce, postanawiam, że we wszystkich wspólnotach parafialnych naszej diecezji, pocz±wszy od 8 czerwca 2017 r. (¦więto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana) aż do zakończenia obchodów Jubileuszu, tj. do dnia 25 marca 2018 r. (Niedziela Palmowa) podczas każdej Eucharystii (przed błogosławieństwem) odmawiać będziemy modlitwę: „Pod Twoj±  obronę”, polecaj±c Matce Odkupiciela wydarzenia jubileuszowe, wszystkie dzieła ewangelizacji w naszej diecezji oraz sprawę ¶więto¶ci naszych kapłanów.

Z pasterskim błogosławieństwem

†  Marian Rojek

Biskup Zamojsko-Lubaczowski

Ks.  Michał Maciołek

Kanclerz

pobierz DEKRET.pdf

zj, 11 czerwca 2017

» Aktualne dane teleadresowe do ADRESOWNIKA
 » Zaproszenie na obchody 100. rocznicy urodzin ks. Kard. Władysława Rubina
 » Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowe
 » Dzień skupienia
 » Duplikaty ksi±g metrykalnych
 » Zmarł Mieczysław Starszuk (l. 84), ojciec ks. Józefa Starszuka
 » Zmarł Marian Rebizant (l. 70), ojciec ks. Grzegorza Rebizanta – wikariusza parafii Skierbieszów
 » Program Centralnych Uroczysto¶ci Narodowego Kongresu TrzeĽwo¶ci
 » Ko¶cioły Stacyjne akcji „Różaniec do Granic” w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Zmarł Zbigniew Róg, brat ¶p. ks. Stanisława Roga.

23.09 - 24.09 2017
Ogónopolska pielgrzyka małżeństw i rodzin na Jasn± Górę

Ogólnopolska pielgrzymka policji na Jasn± Górę

24.09.2017
Msza ¶w. za kolejarzy i ich rodziny- ¶w. Katarzyna godz. 17.00.

24.09.2017
Msza ¶w. w rycie nadzwyczajnym- ¶w. Katarzyna Zamo¶ć godz. 18.30.

Dzień skupienia dla rodziców seminarzystów V i VI roku w WSD w Lublinie

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 97863462 gości / 9 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.