Dekret wprowadzaj±cy modlitwę za dzieła ewangelizacji i o ¶więto¶ć kapłanów

Zamo¶ć, 2 czerwca 2017 r.

L.dz. 177/Gł/17

Dekret wprowadzaj±cy modlitwę za dzieła ewangelizacji i o ¶więto¶ć kapłanów

Ko¶ciół Zamojsko-Lubaczowski, wdzięczny Bogu za Jubileusz 25-lecia swego istnienia, podejmuje dzieło rekolekcji ewangelizacyjnych dla odnowienia i umocnienia wiary, nadziei oraz miło¶ci w sercach kapłanów i wiernych ¶wieckich:

Peregrynacja Wielkopi±tkowego Krzyża ¶w. Jana Pawła II jest okazj± do trzydniowych rekolekcji w każdej parafii, a w okresie wakacyjnym odbęd± się dwa bardzo istotne wydarzenia: Diecezjalne Rekolekcje „Jezus na Wschodzie” – 26 sierpnia 2017 r. na stadionie OSiR w Zamo¶ciu i rekolekcje dla wszystkich kapłanów naszej diecezji – od 27 do 31 sierpnia 2017 r. w Krasnobrodzie. Duchowymi przewodnikami w obydwu tych wydarzeniach będ± brazylijscy misjonarze o. Antonello Cadeddu i o. Enrique Porcu.

Aby wspomniane dzieła duchowe przebiegały zgodnie z wol± Boż± i pod natchnieniem Ducha ¦więtego oraz przyniosły błogosławione owoce, postanawiam, że we wszystkich wspólnotach parafialnych naszej diecezji, pocz±wszy od 8 czerwca 2017 r. (¦więto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana) aż do zakończenia obchodów Jubileuszu, tj. do dnia 25 marca 2018 r. (Niedziela Palmowa) podczas każdej Eucharystii (przed błogosławieństwem) odmawiać będziemy modlitwę: „Pod Twoj±  obronę”, polecaj±c Matce Odkupiciela wydarzenia jubileuszowe, wszystkie dzieła ewangelizacji w naszej diecezji oraz sprawę ¶więto¶ci naszych kapłanów.

Z pasterskim błogosławieństwem

†  Marian Rojek

Biskup Zamojsko-Lubaczowski

Ks.  Michał Maciołek

Kanclerz

pobierz DEKRET.pdf

zj, 11 czerwca 2017

» Pro¶ba od Wspólnoty Neokatechumenalnej
 » 23. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM
 » Krajowa Sesja KSM i Zlot w Częstochowie
 » 23 lutego Dniem Modlitwy i Postu o Pokój
 » Zapraszamy do lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela” Nr 7 na 18 II 2018 r.
 » KURIA NIECZYNNA
 » ORĘDZIE OJCA ¦WIĘTEGO FRANCISZKA NA WIELKI POST 2018 ROKU
 » Kilometry Dobra
 » Moja warto¶ć w oczach Boga
 » Józef ¦miech „Ci±g” – Jak było naprawdę

Nabożeństwo za wstawiennictwem ¶w. Rity

23.02.2018
Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na ¶wiecie

23.02 - 25.02 2018
Rekolekcje dla młodzieży licealnej w Łabuniach

23.02.2018
Ekstremalna Droga Krzyżowa - rejon Hrubieszów

24.02.2018
Spotkanie ewangelizacyjne w Wożuczynie

2007 - 2018 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 100273502 gości / 18 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.