IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Z racji przeżywanego 25-lecia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej każda parafia otrzymała jubileuszową świecę. Należy ją umieścić w widocznym miejscu przy ołtarzu i zapalać w parafii w pierwszą niedzielę miesiąca podczas jednej z Mszy, w czasie której zaleca się modlitwy w intencji diecezji. Na Eucharystię 7 maja są przewidziane odpowiednie komentarze i modlitwa wiernych przygotowane przez ks. Witolda Słotwińskiego. Można je pobrać w załączniku.

Ks. Sylwester Zwolak
dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

Intencja diecezjalna:

Módlmy się w intencji Pasterza naszej diecezji, biskupa pomocniczego, biskupa seniora oraz za wszystkich prezbiterów i diakonów, aby przez własne uświęcanie prowadzili powierzonych sobie ludzi do zbawienia.

Wprowadzenie do liturgii:

Przychodzimy na Eucharystię w IV niedzielę Wielkanocną, aby świętować dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. On jako Dobry Pasterz gromadzi nas tutaj i zaprasza, abyśmy wraz z Nim przeżyli naszą Paschę.

Dzisiejszą niedzielę nazywamy niedzielą Dobrego Pasterza i chcemy wraz z całym Kościołem modlić się w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

Dzisiejsza niedziela jest również pierwszą niedzielą miesiąca. Chcemy w tym dniu wraz z całą naszą diecezją dziękować Bogu za 25 lat istnienia diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Przez wszystkie pierwsze niedziele miesiąca w roku jubileuszowym będziemy modlić się w intencji naszego lokalnego Kościoła. Zapalona przy ołtarzu świeca  jubileuszowa niech będzie wyrazem łączności z całą diecezją.

W tym miesiącu w sposób szczególny polecajmy Bogu Pasterza naszej diecezji bp. Mariana, bp. Mariusza – biskupa pomocniczego, bp Jana – pierwszego biskupa diecezjalnego naszej diecezji oraz całe duchowieństwo. Módlmy się również o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej diecezji.

Na początku tej Eucharystii wzbudźmy w sobie pragnienie spotkanie się ze Zmartwychwstałym. Świadomi tego, że jesteśmy słabi i grzeszni, przeprośmy Boga za każdy nasz upadek i przyzywajmy Bożego Miłosierdzia.

Modlitwa powszechna

Przez Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, który żyje w swoim Kościele, zanieśmy do  Boga Ojca nasze modlitwy:

1. Módlmy się za papieża Franciszka, naszego biskupa Mariana, biskupa Mariusza, biskupa seniora Jana oraz za prezbiterów naszej diecezji, aby za przykładem Dobrego Pasterza, prowadzili powierzoną im owczarnię Bożą do pełni życia i szczęścia.
  2. Módlmy się za wszystkich alumnów naszego seminarium, aby dobrze przygotowali się  do swych zadań oraz wykonywali je z głęboka wiara i miłością.
  3. Módlmy się o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, aby nie zabrakło ludzi, którzy pociągnięci przez Chrystusa, odpowiedzą na Jego wezwanie i będą świadkami Ewangelii.
  4. Módlmy się za członków Dzieła Duchowej Pomocy Powołanym, aby Bóg obdarzył ich potrzebnymi łaskami i wynagrodził trud codziennej modlitwy za powołanych.
  5. Módlmy się za zmarłych, aby przez Bramę, którą jest Chrystus, weszli do krainy życia wiecznego.
  6. Módlmy się za nas samych, byśmy uczestnicząc w tej Eucharystii, mieli świadomość przynależności do owczarni Chrystusa i własnym przykładem życia pokazywali innym drogę do świętości.

Wysławiamy Cie Boże, który ukazałeś nam przez tajemnicę paschalną Jezusa Chrystusa to, jak bardzo nasz miłujesz. Wierzymy, że Ty zawsze jesteś z nami i wsłuchujesz się w nasze modlitwy. Przyjdź nam z pomocą i umacniaj w nas naszą wiarę, nadzieję i miłość. Prosimy Cię o to przez Chrystusa Pana naszego.

pobierz KOMENTARZE_4N_WLK.doc

zj, 4 maja 2017

» Święcenia prezbiteratu - Katedra Zamojska, 3 czerwca 2017 r., godz. 10.00
 » Koncert Uwielbienia w Boże Ciało w Zamościu
 » Prośba o wsparcie dla ratowania życia i zdrowia Przemka
 » Dzień Prymasowski w Zamościu
 » Rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
 » IX DIECEZJALNY DZIECIĘCY FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ
 » XVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej w Biłgoraju
 » „CZAS NA RODZINĘ”
 » ARTYSTA MIŁOSIERDZIA
 » XXIII DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 96276142 gości / 21 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.