Krzyże misyjne dla bierzmowanych

W imieniu Papieskich Dzieł Misyjnych zwracam się z serdeczn± pro¶b± do Czcigodnych Księży i Katechetów przygotowuj±cych młodzież do bierzmowania o pomoc w promocji i zakupie krzyży, zwłaszcza w kontek¶cie hasła aktualnego roku liturgicznego „IdĽcie i gło¶cie”.

Papieskie Dzieło ¶w. Piotra Apostoła zachęca bierzmowanych, aby wł±czyli się w pomoc dla powołanych na terenach misyjnych. Będzie ona wyrazem ich wdzięczno¶ci za dary Ducha ¦więtego. PDPA przygotowało dla nich specjalny krzyżyk – pami±tkę bierzmowania. Ma on na co dzień przypominać młodym katolikom, że dojrzało¶ć chrze¶cijańska jest jednocze¶nie odpowiedzialno¶ci± za głoszenie Ewangelii.

Krzyż z postaci± Chrystusa, wykonany jest z metalu w kolorze srebrnym, ma długo¶ć 8,5 cm i szeroko¶ć 6,5 cm. Na przecięciu ramion znajduje się kula ziemska, a na odwrocie, na poprzecznej belce napis „IdĽcie i gło¶cie”. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie seminariów duchownych i nowicjatów na terenach misyjnych. W przypadku zakupu powyżej 10 sztuk + rzemyk cena 7,00 zł.

Zamówienia można składać telefonicznie lub e-mailowo w Diecezjalnym Duszpasterstwie Misyjnym (tel. 505 088 098; misje@zamojskolubaczowska.pl).

Gdyby były jakie¶ dodatkowe pytania, służę pomoc±.

Z darem modlitwy i wyrazami szacunku
ks. Andrzej Łuszcz
dyrektor Dzieł Misyjnych Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

zj, 27 kwietnia 2017

» Spotkanie przed¶wi±teczne z Biskupem Diecezjalnym
 » Życzenia Księży Biskupów na Boże Narodzenie i Nowy Rok
 » Rekolekcje dla rolników
 » Władza, pieni±dze i rozwój osobisty - męski punkt widzenia
 » Droga do Miłosierdzia
 » Słowo Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka
 » Zmarła Janina Zaręba (l. 92) - mama ks. Kazimierza Zaręby proboszcza parafii Rudnik (Archidiecezja Lubelska), pochodz±cego z parafii Aleksandrów
 » Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Ko¶ciołowi na Wschodzie
 » Folder na wizytę kolędow±
 » STO LAT Z NIEPOKALANˇ I JEJ RYCERSTWEM

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 99266597 gości / 17 on-line.                                              MP@awel         0.02 sek.