Nasi kapłani ci±gle w czołówce

Dwaj kapłani naszej diecezji: ks. Krzysztof Augustynek (wikariusz parafii pw. ¶w. Michała w Werbkowicach) i ks. Andrzej Łuszcz (proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bu¶nie) – uczestniczyli w dniach 19-20 kwietnia 2017 r. w XXVII Mistrzostwa Polski Księży w Tenisie Stołowym. Gospodarzem mistrzostw była Archidiecezja GnieĽnieńska.

Nasi reprezentanci wywalczyli w deblu srebrny medal, a ks. Andrzej Łuszcz zaj±ł 3.

W dwudniowych mistrzostwach, które odbyły się w halach w Kiszkowie i Głębokiem wzięli udział kapłani z archidiecezji: gdańskiej, gnieĽnieńskiej, lubelskiej i poznańskiej oraz diecezji opolskiej, sandomierskiej i zamojsko-lubaczowskiej.

Jak zgodnie stwierdzili zawodnicy, zmagania były czasem wymiany do¶wiadczeń duszpasterskich oraz ciężkiej sportowej rywalizacji, oczywi¶cie się zgodnie z przepisami PZTS. A głównym celem mistrzostw było wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych, popularyzacja prowadzenia sportowego trybu życia, integracja społeczno¶ci przez sport oraz promocja Gniezna i okolic.

zj, 25 kwietnia 2017

» DECYZJE PERSONALNE
 » Dzień Kapłański - Krasnobród, 24 czerwca 2017 r.
 » Wyniki olimpiady sportowej LSO
 » Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne w ramach rekolekcji LSO
 » Bp Mariusz Leszczyński – członkiem Rady Naukowej Konferencji Episkopatu Polski
 » Exodus Młodych
 » Rekolekcje wakacyjne dla wszystkich czynnych członków Liturgicznej Służby Ołtarza
 » Diecezjalna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza do Zamojskiej Katedry
 » Zaproszenie na odpust MB Krasnobrodzkiej, 1-2 lipca 2017 r.
 » Zmarła Władysława Dziadosz (l. 58) - mama ks. Mariusza Dziadosza, wikariusza parafii Cieszanów

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 96727662 gości / 37 on-line.                                              MP@awel         0.02 sek.