Nasi kapłani ci±gle w czołówce

Dwaj kapłani naszej diecezji: ks. Krzysztof Augustynek (wikariusz parafii pw. ¶w. Michała w Werbkowicach) i ks. Andrzej Łuszcz (proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bu¶nie) – uczestniczyli w dniach 19-20 kwietnia 2017 r. w XXVII Mistrzostwa Polski Księży w Tenisie Stołowym. Gospodarzem mistrzostw była Archidiecezja GnieĽnieńska.

Nasi reprezentanci wywalczyli w deblu srebrny medal, a ks. Andrzej Łuszcz zaj±ł 3.

W dwudniowych mistrzostwach, które odbyły się w halach w Kiszkowie i Głębokiem wzięli udział kapłani z archidiecezji: gdańskiej, gnieĽnieńskiej, lubelskiej i poznańskiej oraz diecezji opolskiej, sandomierskiej i zamojsko-lubaczowskiej.

Jak zgodnie stwierdzili zawodnicy, zmagania były czasem wymiany do¶wiadczeń duszpasterskich oraz ciężkiej sportowej rywalizacji, oczywi¶cie się zgodnie z przepisami PZTS. A głównym celem mistrzostw było wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych, popularyzacja prowadzenia sportowego trybu życia, integracja społeczno¶ci przez sport oraz promocja Gniezna i okolic.

zj, 25 kwietnia 2017

» IX DIECEZJALNY DZIECIĘCY FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ
 » XVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej w Biłgoraju
 » „CZAS NA RODZINĘ”
 » ARTYSTA MIŁOSIERDZIA
 » XXIII DNI KULTURY CHRZE¦CIJAŃSKIEJ
 » Zapro¶ misjonarza do swojej parafii
 » „Jezus na Wschodzie”
 » LIST EPISKOPATU POLSKI Z OKAZJI SETNEJ ROCZNICY OBJAWIEŃ FATIMSKICH
 » Diecezjalna Pielgrzymka Ministrantów do Zamo¶cia
 » Dzień skupienia dla Wspólnot Rodzin Nazaretańskich Archidiecezji Lubelskiej i Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 96226219 gości / 9 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.