Nasi kapłani ci±gle w czołówce

Dwaj kapłani naszej diecezji: ks. Krzysztof Augustynek (wikariusz parafii pw. ¶w. Michała w Werbkowicach) i ks. Andrzej Łuszcz (proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bu¶nie) – uczestniczyli w dniach 19-20 kwietnia 2017 r. w XXVII Mistrzostwa Polski Księży w Tenisie Stołowym. Gospodarzem mistrzostw była Archidiecezja GnieĽnieńska.

Nasi reprezentanci wywalczyli w deblu srebrny medal, a ks. Andrzej Łuszcz zaj±ł 3.

W dwudniowych mistrzostwach, które odbyły się w halach w Kiszkowie i Głębokiem wzięli udział kapłani z archidiecezji: gdańskiej, gnieĽnieńskiej, lubelskiej i poznańskiej oraz diecezji opolskiej, sandomierskiej i zamojsko-lubaczowskiej.

Jak zgodnie stwierdzili zawodnicy, zmagania były czasem wymiany do¶wiadczeń duszpasterskich oraz ciężkiej sportowej rywalizacji, oczywi¶cie się zgodnie z przepisami PZTS. A głównym celem mistrzostw było wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych, popularyzacja prowadzenia sportowego trybu życia, integracja społeczno¶ci przez sport oraz promocja Gniezna i okolic.

zj, 25 kwietnia 2017

» Komunikat Konferencji Episkopatu Polski
 » Słowo Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka z racji dożynek
 » Aktualne dane teleadresowe do ADRESOWNIKA
 » Słowo Biskupa Mariana Rojka zapraszaj±ce na rekolekcje ewangelizacyjne „Jezus na Wschodzie”
 » Zmarła Regina Soniak (l. 84) - mama ks. Dariusza Soniaka, proboszcza parafii Nielisz
 » Informacja o misji kanonicznej do nauczania religii w szkole
 » Rekolekcje kapłańskie w 2017 r.
 » Zmarła Wanda Godzisz (l. 87) - mama ks. kan. Józefa Godzisza
 » Słowo Biskupa Mariana Rojka dotycz±ce organizowania spotkań kulturalno-religijnych na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Apel Przewodnicz±cego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa TrzeĽwo¶ci na sierpień 2017 – miesi±c abstynencji

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 97368931 gości / 21 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.