IX Tydzień Biblijny i I Narodowy Dzień Czytania Pisma ¦więtego w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

Od 30 kwietnia do 6 maja 2017 r. Ko¶ciół w Polsce będzie obchodził IX Tydzień Biblijny pod hasłem „IdĽcie i gło¶cie”. Tak jak w poprzednich latach, dzięki Księżom Dziekanom, do każdej parafii naszej diecezji dotarły materiały przygotowane przez Dzieło Biblijne im. ¶w. Jana Pawła II.

Nowo¶ci± tegorocznych obchodów Tygodnia Biblijnego jest 1. Narodowy Dzień Czytania Pisma ¦więtego pod hasłem „WeĽ i czytaj”. Wszystkie potrzebne materiały i praktyczne wskazówki w jaki sposób można to wydarzenie przeprowadzić w parafiach s± czę¶ci± wyżej wspomnianych materiałów. Je¶li zrodziłyby się jakiekolwiek pytania, można je kierować na adres e-mailowy: ks. Krystian: xkrystianmalec@wp.pl; ks. Sławomir: slavomirkorona@wp.pl.

Zadbajmy o to, aby głos Chrystusa zabrzmiał z moc± w każdej parafii naszej diecezji. Zaangażujmy się w Narodow± sprawę i sprawmy, aby¶my przez organizację tego wydarzenia, jeszcze bardziej rozmiłowali się w słowie Bożym.

Więcej na temat samej idei tego duszpasterskiego przedsięwzięcia można dowiedzieć się z rozmowy z ks. prof. Henrykiem Witczykiem:

Ks. mgr Krystian Malec
moderator diecezjalny Dzieła Biblijnego im. ¶w. Jana Pawła II

ks. dr Sławomir Korona
wicemoderator diecezjalny Dzieła Biblijnego im. ¶w. Jana Pawła II

zj, 26 kwietnia 2017

» Słowo Biskupa Mariana Rojka dotycz±ce organizowania spotkań kulturalno-religijnych na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Aktualne dane teleadresowe do ADRESOWNIKA
 » NABOŻEŃSTWO POWITANIA KRZYŻA ¦WIĘTEGO – PROGRAM
 » Szkolenie dla diakonów i księży do pięciu lat po ¶więceniach z zakresu wyst±pień publicznych
 » Memoriał im. ¶p. Ks. Zbigniewa Antosza w piłce nożnej
 » Zmarł Andrzej Maciołek (l. 49) - brat ks. Michała Maciołka, kanclerza Kurii Diecezjalnej w Zamo¶ciu i ks. Mariana Maciołka, wikariusza parafii pw. ¶w. Stanisława Bpa w Lubaczowie
 » III RODZINNY SPORTOWY PIKNIK Z MY¦Lˇ O MISJONARZACH W GRODZIE POSADÓW
 » Zaproszenie na doroczny odpust ku czci ¶w. Marii Magdaleny w Biłgoraju
 » 10 rocznica ¶mierci ks. Zbigniewa Antosza
 » Melodia prefacji o ¶w. Marii Magdalenie

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 97112841 gości / 10 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.