IX Tydzień Biblijny i I Narodowy Dzień Czytania Pisma ¦więtego w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

Od 30 kwietnia do 6 maja 2017 r. Ko¶ciół w Polsce będzie obchodził IX Tydzień Biblijny pod hasłem „IdĽcie i gło¶cie”. Tak jak w poprzednich latach, dzięki Księżom Dziekanom, do każdej parafii naszej diecezji dotarły materiały przygotowane przez Dzieło Biblijne im. ¶w. Jana Pawła II.

Nowo¶ci± tegorocznych obchodów Tygodnia Biblijnego jest 1. Narodowy Dzień Czytania Pisma ¦więtego pod hasłem „WeĽ i czytaj”. Wszystkie potrzebne materiały i praktyczne wskazówki w jaki sposób można to wydarzenie przeprowadzić w parafiach s± czę¶ci± wyżej wspomnianych materiałów. Je¶li zrodziłyby się jakiekolwiek pytania, można je kierować na adres e-mailowy: ks. Krystian: xkrystianmalec@wp.pl; ks. Sławomir: slavomirkorona@wp.pl.

Zadbajmy o to, aby głos Chrystusa zabrzmiał z moc± w każdej parafii naszej diecezji. Zaangażujmy się w Narodow± sprawę i sprawmy, aby¶my przez organizację tego wydarzenia, jeszcze bardziej rozmiłowali się w słowie Bożym.

Więcej na temat samej idei tego duszpasterskiego przedsięwzięcia można dowiedzieć się z rozmowy z ks. prof. Henrykiem Witczykiem:

Ks. mgr Krystian Malec
moderator diecezjalny Dzieła Biblijnego im. ¶w. Jana Pawła II

ks. dr Sławomir Korona
wicemoderator diecezjalny Dzieła Biblijnego im. ¶w. Jana Pawła II

zj, 26 kwietnia 2017

» Zmarł Bolesław Herda (l. 89), ojciec ks. Adama Herdy – proboszcza parafii Podhorce
 » ID¬MY NAPRZÓD Z NADZIEJˇ!
 » 15 edycja turnieju w Piłce Nożnej Halowej dla Liturgicznej Służby Ołtarza
 » Zmarła Aniela Helena Pukaluk (l. 86) – mama ks. Jarosława Pukaluka
 » Rekolekcje Caritas „EWANGELIZOWAĆ PRZEZ MIŁO¦Ć”
 » II Diecezjalny Konfgres Różańcowy
 » Aktualne dane teleadresowe do ADRESOWNIKA
 » Zaproszenie na obchody 100. rocznicy urodzin ks. Kard. Władysława Rubina
 » Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowe
 » Dzień skupienia

26.09.2017
Forum szkól katolickich na Jasnej Górze

26.09.2017
Spotkanie formacyjne dla katechetów rejonu Zamo¶ć

27.09.2017
Dzień Podziemnego Państwa Polskiego

27.09.2017
¦wiatowy Dzień Turystyki

28.09 - 01.10 2017
Rekolekcje "siedmioro młodych" w Tomaszowie Lub.

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 97895526 gości / 16 on-line.                                              MP@awel         0.02 sek.