Od 30 kwietnia do 6 maja 2017 r. Ko¶ciół w Polsce będzie obchodził IX Tydzień Biblijny pod hasłem „IdĽcie i gło¶cie”. Tak jak w poprzednich latach, dzięki Księżom Dziekanom, do każdej parafii naszej diecezji dotarły materiały przygotowane przez Dzieło Biblijne im. ¶w. Jana Pawła II.

Nowo¶ci± tegorocznych obchodów Tygodnia Biblijnego jest 1. Narodowy Dzień Czytania Pisma ¦więtego pod hasłem „WeĽ i czytaj”. Wszystkie potrzebne materiały i praktyczne wskazówki w jaki sposób można to wydarzenie przeprowadzić w parafiach s± czę¶ci± wyżej wspomnianych materiałów. Je¶li zrodziłyby się jakiekolwiek pytania, można je kierować na adres e-mailowy: ks. Krystian: xkrystianmalec@wp.pl; ks. Sławomir: slavomirkorona@wp.pl.

Zadbajmy o to, aby głos Chrystusa zabrzmiał z moc± w każdej parafii naszej diecezji. Zaangażujmy się w Narodow± sprawę i sprawmy, aby¶my przez organizację tego wydarzenia, jeszcze bardziej rozmiłowali się w słowie Bożym.

Więcej na temat samej idei tego duszpasterskiego przedsięwzięcia można dowiedzieć się z rozmowy z ks. prof. Henrykiem Witczykiem:

Ks. mgr Krystian Malec
moderator diecezjalny Dzieła Biblijnego im. ¶w. Jana Pawła II

ks. dr Sławomir Korona
wicemoderator diecezjalny Dzieła Biblijnego im. ¶w. Jana Pawła II

zj, 26 kwietnia 2017

» 30 kwietnia 2017 r. – ofiary składane do puszek jako wyraz solidarno¶ci z narodem syryjskim
 » Życzenia i modlitwa z racji imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka
 » Plan pracy Kurii w pierwszym tygodniu maja
 » Krzyże misyjne dla bierzmowanych
 » Obierz Kurs na Nowe Życie
 » Intencje modlitewne Kół Żywego Różańca na maj i Rok Jubileuszowy Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » IX Tydzień Biblijny i I Narodowy Dzień Czytania Pisma ¦więtego w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Zmarła Pani Weronika Baraniak (l. 82) – wieloletnia kucharka w Wyższym Seminarium Duchownym naszej Diecezji w Lublinie
 » 25 lecie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Nasi kapłani ci±gle w czołówce

Imieniny Pasterza Diecezji Biskupa Mariana Rojka

Msza ¶w. w rycie nadzwyczajnym- ¶w. Katarzyna Zamo¶ć godz. 18.30

30.04.2017
Różaniec w intencji rolników Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na antenie KRZ godz. 19.00

30.04 - 06.05 2017
IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 95947328 gości / 3 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.