IX Tydzień Biblijny i I Narodowy Dzień Czytania Pisma ¦więtego w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

Od 30 kwietnia do 6 maja 2017 r. Ko¶ciół w Polsce będzie obchodził IX Tydzień Biblijny pod hasłem „IdĽcie i gło¶cie”. Tak jak w poprzednich latach, dzięki Księżom Dziekanom, do każdej parafii naszej diecezji dotarły materiały przygotowane przez Dzieło Biblijne im. ¶w. Jana Pawła II.

Nowo¶ci± tegorocznych obchodów Tygodnia Biblijnego jest 1. Narodowy Dzień Czytania Pisma ¦więtego pod hasłem „WeĽ i czytaj”. Wszystkie potrzebne materiały i praktyczne wskazówki w jaki sposób można to wydarzenie przeprowadzić w parafiach s± czę¶ci± wyżej wspomnianych materiałów. Je¶li zrodziłyby się jakiekolwiek pytania, można je kierować na adres e-mailowy: ks. Krystian: xkrystianmalec@wp.pl; ks. Sławomir: slavomirkorona@wp.pl.

Zadbajmy o to, aby głos Chrystusa zabrzmiał z moc± w każdej parafii naszej diecezji. Zaangażujmy się w Narodow± sprawę i sprawmy, aby¶my przez organizację tego wydarzenia, jeszcze bardziej rozmiłowali się w słowie Bożym.

Więcej na temat samej idei tego duszpasterskiego przedsięwzięcia można dowiedzieć się z rozmowy z ks. prof. Henrykiem Witczykiem:

Ks. mgr Krystian Malec
moderator diecezjalny Dzieła Biblijnego im. ¶w. Jana Pawła II

ks. dr Sławomir Korona
wicemoderator diecezjalny Dzieła Biblijnego im. ¶w. Jana Pawła II

zj, 26 kwietnia 2017

» Dzień Kapłański - Krasnobród, 24 czerwca 2017 r.
 » Wyniki olimpiady sportowej LSO
 » Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne w ramach rekolekcji LSO
 » Bp Mariusz Leszczyński – członkiem Rady Naukowej Konferencji Episkopatu Polski
 » Exodus Młodych
 » Rekolekcje wakacyjne dla wszystkich czynnych członków Liturgicznej Służby Ołtarza
 » Diecezjalna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza do Zamojskiej Katedry
 » Zaproszenie na odpust MB Krasnobrodzkiej, 1-2 lipca 2017 r.
 » Zmarła Władysława Dziadosz (l. 58) - mama ks. Mariusza Dziadosza, wikariusza parafii Cieszanów
 » „X Memoriał ku pamięci nieżyj±cego ks. Zbyszka Antosza”

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 96612753 gości / 20 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.