Życzenia Księży Biskupów - Wielkanoc 2017

Zamość – Zmartwychwstanie Pańskie 2017 r.

Życzenia wielkanocne

Umiłowani Diecezjanie!
Drodzy Bracia i Siostry!

Po dniach ciemności, męki i śmierci na krzyżu, złożenia w grobie, Chrystus powstał, jaśniejący blaskiem chwały. Zmartwychwstał! Żyje! Ukazał się niewiastom, Piotrowi, Apostołom. A „gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia” (Łk 24,41) upewniał ich, że to On i na ich oczach spożył posiłek, jaki Mu podali.

Przeżywając czas naszego odkupienia i radując się niezgłębioną miłością Zbawcy do całego rodzaju ludzkiego w czasie Jubileuszu 25-lecia powstania Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz peregrynacji po wszystkich parafiach Krzyża św. Jana Pawła II, składam wszystkim Diecezjanom i przybyłym Gościom z głębi serca płynące życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was dobrym zdrowiem, radością i siłą do podejmowania nowych zadań, jakie pojawiają się przed nami każdego dnia; niech umacnia wiarę, nadzieję i miłość, których to cnót tak bardzo potrzebuje współczesny świat; niech wreszcie w znaku pustego grobu napełnia pokojem i pewnością, że właśnie do Niego należy ostateczne zwycięstwo nad śmiercią i mrokami zła.

Wszystkich Was obejmujemy naszą modlitwą i z serca błogosławimy.

† Marian Rojek
Biskup Zamojsko-Lubaczowski

† Mariusz Leszczyński
Biskup Pomocniczy

pobierz ZYCZENIA.doc

zj, 12 kwietnia 2017

» Zmarła Michalina Wróbel (l. 70), mama ks. Pawła Wróbla – proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Hostynnem
 » Zmarł ks. Henryk Misa (l. 48) – proboszcz parafii pw. św. Jacka i MB Różańcowej w Horodle
 » Zmarła Franciszka Majdanik ( l. 91 ) - mama siostry Elwiry (Heleny Majdanik), Józefitki pochodzącej z parafii Ruda Różaniecka, a obecnie posługującej w Radnej Górze
 » "Pilnie potrzebuję pieniędzy...!", "Bądź widoczny na drodze" - Apele Policji
 » Wprowadzenie, do kościoła pw. Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu, relikwii św. Rity - świętej od spraw trudnych i beznadziejnych, po ludzku niemożliwych
 » Diakonia Modlitwy Liturgicznej Służby Ołtarza
 » Ankieta do badania praktyk niedzielnych - 15 X 2017 r.
 » Dzień skupienia dla księży od 12. roku kapłaństwa do probostwa w dniach 20-21 października 2017 r.
 » Weekendowe dni rozeznawania powołania
 » Zmarł ks. kanonik Zenon Nowicki (l. 89), emeryt mieszkający w Domu Księży Seniorów w Biłgoraju

Msza św. za kolejarzy i ich rodziny- sw. Katarzyna godz. 17.00

Niedziela Misyjna

22.10 - 28.10 2017
Tydzień Misyjny

Wprowadzenie relikwii św. Rity w parafii Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu

22.10.2017
Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie w Zamościu w parafii Matki Bożej Królowej Polski

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 98293571 gości / 47 on-line.                                              MP@awel         0.02 sek.