Życzenia Księży Biskupów - Wielkanoc 2017

Zamo¶ć – Zmartwychwstanie Pańskie 2017 r.

Życzenia wielkanocne

Umiłowani Diecezjanie!
Drodzy Bracia i Siostry!

Po dniach ciemno¶ci, męki i ¶mierci na krzyżu, złożenia w grobie, Chrystus powstał, ja¶niej±cy blaskiem chwały. Zmartwychwstał! Żyje! Ukazał się niewiastom, Piotrowi, Apostołom. A „gdy oni z rado¶ci jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia” (Łk 24,41) upewniał ich, że to On i na ich oczach spożył posiłek, jaki Mu podali.

Przeżywaj±c czas naszego odkupienia i raduj±c się niezgłębion± miło¶ci± Zbawcy do całego rodzaju ludzkiego w czasie Jubileuszu 25-lecia powstania Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz peregrynacji po wszystkich parafiach Krzyża ¶w. Jana Pawła II, składam wszystkim Diecezjanom i przybyłym Go¶ciom z głębi serca płyn±ce życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was dobrym zdrowiem, rado¶ci± i sił± do podejmowania nowych zadań, jakie pojawiaj± się przed nami każdego dnia; niech umacnia wiarę, nadzieję i miło¶ć, których to cnót tak bardzo potrzebuje współczesny ¶wiat; niech wreszcie w znaku pustego grobu napełnia pokojem i pewno¶ci±, że wła¶nie do Niego należy ostateczne zwycięstwo nad ¶mierci± i mrokami zła.

Wszystkich Was obejmujemy nasz± modlitw± i z serca błogosławimy.

† Marian Rojek
Biskup Zamojsko-Lubaczowski

† Mariusz Leszczyński
Biskup Pomocniczy

pobierz ZYCZENIA.doc

zj, 12 kwietnia 2017

» Zmarł Bazyli Kulczycki (l. 89), ojciec ks. Romana Kulczyckiego
 » ¦więto Patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej
 » Nowa ilo¶ć egzemplarzy Tygodnika Katolickiego „NIEDZIELA”
 » Oferta Sprzedaży Energii Elektrycznej w PGE S.A.
 » Krasnobród. Sanktuarium i duszpasterze (Lublin 2017)
 » Msza ¶w. za zmarłych kapłanów
 » Rejonowe spotkania formacyjne – II spotkanie (20-24 listopada 2017)
 » Kurs liturgiczny dla fotografów i kamerzystów
 » Spotkanie Diecezjalnej Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich
 » Zmarł Józef Krzaczkowski (l. 62), ojciec ks. Mateusza Krzaczkowskiego – wikariusza z Soli i ¶p. ks. Łukasza Krzaczkowskiego

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 98931126 gości / 17 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.