Życzenia Księży Biskupów - Wielkanoc 2017

Zamo¶ć – Zmartwychwstanie Pańskie 2017 r.

Życzenia wielkanocne

Umiłowani Diecezjanie!
Drodzy Bracia i Siostry!

Po dniach ciemno¶ci, męki i ¶mierci na krzyżu, złożenia w grobie, Chrystus powstał, ja¶niej±cy blaskiem chwały. Zmartwychwstał! Żyje! Ukazał się niewiastom, Piotrowi, Apostołom. A „gdy oni z rado¶ci jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia” (Łk 24,41) upewniał ich, że to On i na ich oczach spożył posiłek, jaki Mu podali.

Przeżywaj±c czas naszego odkupienia i raduj±c się niezgłębion± miło¶ci± Zbawcy do całego rodzaju ludzkiego w czasie Jubileuszu 25-lecia powstania Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz peregrynacji po wszystkich parafiach Krzyża ¶w. Jana Pawła II, składam wszystkim Diecezjanom i przybyłym Go¶ciom z głębi serca płyn±ce życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was dobrym zdrowiem, rado¶ci± i sił± do podejmowania nowych zadań, jakie pojawiaj± się przed nami każdego dnia; niech umacnia wiarę, nadzieję i miło¶ć, których to cnót tak bardzo potrzebuje współczesny ¶wiat; niech wreszcie w znaku pustego grobu napełnia pokojem i pewno¶ci±, że wła¶nie do Niego należy ostateczne zwycięstwo nad ¶mierci± i mrokami zła.

Wszystkich Was obejmujemy nasz± modlitw± i z serca błogosławimy.

† Marian Rojek
Biskup Zamojsko-Lubaczowski

† Mariusz Leszczyński
Biskup Pomocniczy

pobierz ZYCZENIA.doc

zj, 12 kwietnia 2017

» Dzień Kapłański - Krasnobród, 24 czerwca 2017 r.
 » Wyniki olimpiady sportowej LSO
 » Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne w ramach rekolekcji LSO
 » Bp Mariusz Leszczyński – członkiem Rady Naukowej Konferencji Episkopatu Polski
 » Exodus Młodych
 » Rekolekcje wakacyjne dla wszystkich czynnych członków Liturgicznej Służby Ołtarza
 » Diecezjalna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza do Zamojskiej Katedry
 » Zaproszenie na odpust MB Krasnobrodzkiej, 1-2 lipca 2017 r.
 » Zmarła Władysława Dziadosz (l. 58) - mama ks. Mariusza Dziadosza, wikariusza parafii Cieszanów
 » „X Memoriał ku pamięci nieżyj±cego ks. Zbyszka Antosza”

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 96612768 gości / 21 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.