Życzenia Księży Biskupów - Wielkanoc 2017

Zamość – Zmartwychwstanie Pańskie 2017 r.

Życzenia wielkanocne

Umiłowani Diecezjanie!
Drodzy Bracia i Siostry!

Po dniach ciemności, męki i śmierci na krzyżu, złożenia w grobie, Chrystus powstał, jaśniejący blaskiem chwały. Zmartwychwstał! Żyje! Ukazał się niewiastom, Piotrowi, Apostołom. A „gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia” (Łk 24,41) upewniał ich, że to On i na ich oczach spożył posiłek, jaki Mu podali.

Przeżywając czas naszego odkupienia i radując się niezgłębioną miłością Zbawcy do całego rodzaju ludzkiego w czasie Jubileuszu 25-lecia powstania Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz peregrynacji po wszystkich parafiach Krzyża św. Jana Pawła II, składam wszystkim Diecezjanom i przybyłym Gościom z głębi serca płynące życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was dobrym zdrowiem, radością i siłą do podejmowania nowych zadań, jakie pojawiają się przed nami każdego dnia; niech umacnia wiarę, nadzieję i miłość, których to cnót tak bardzo potrzebuje współczesny świat; niech wreszcie w znaku pustego grobu napełnia pokojem i pewnością, że właśnie do Niego należy ostateczne zwycięstwo nad śmiercią i mrokami zła.

Wszystkich Was obejmujemy naszą modlitwą i z serca błogosławimy.

† Marian Rojek
Biskup Zamojsko-Lubaczowski

† Mariusz Leszczyński
Biskup Pomocniczy

pobierz ZYCZENIA.doc

zj, 12 kwietnia 2017

» SŁOWO BISKUPA DIECEZJALNEGO MARIANA ROJKA Z RACJI DOŻYNEK
 » Aktualne dane teleadresowe do ADRESOWNIKA
 » Słowo Biskupa Mariana Rojka zapraszające na rekolekcje ewangelizacyjne „Jezus na Wschodzie”
 » Zmarła Regina Soniak (l. 84) - mama ks. Dariusza Soniaka, proboszcza parafii Nielisz
 » Informacja o misji kanonicznej do nauczania religii w szkole
 » Rekolekcje kapłańskie w 2017 r.
 » Zmarła Wanda Godzisz (l. 87) - mama ks. kan. Józefa Godzisza
 » Słowo Biskupa Mariana Rojka dotyczące organizowania spotkań kulturalno-religijnych na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Apel Przewodniczącego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości na sierpień 2017 – miesiąc abstynencji
 » Msze św. na rozpoczęcie XXXV Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 97365156 gości / 9 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.