Życzenia Księży Biskupów - Wielkanoc 2017

Zamość – Zmartwychwstanie Pańskie 2017 r.

Życzenia wielkanocne

Umiłowani Diecezjanie!
Drodzy Bracia i Siostry!

Po dniach ciemności, męki i śmierci na krzyżu, złożenia w grobie, Chrystus powstał, jaśniejący blaskiem chwały. Zmartwychwstał! Żyje! Ukazał się niewiastom, Piotrowi, Apostołom. A „gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia” (Łk 24,41) upewniał ich, że to On i na ich oczach spożył posiłek, jaki Mu podali.

Przeżywając czas naszego odkupienia i radując się niezgłębioną miłością Zbawcy do całego rodzaju ludzkiego w czasie Jubileuszu 25-lecia powstania Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz peregrynacji po wszystkich parafiach Krzyża św. Jana Pawła II, składam wszystkim Diecezjanom i przybyłym Gościom z głębi serca płynące życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was dobrym zdrowiem, radością i siłą do podejmowania nowych zadań, jakie pojawiają się przed nami każdego dnia; niech umacnia wiarę, nadzieję i miłość, których to cnót tak bardzo potrzebuje współczesny świat; niech wreszcie w znaku pustego grobu napełnia pokojem i pewnością, że właśnie do Niego należy ostateczne zwycięstwo nad śmiercią i mrokami zła.

Wszystkich Was obejmujemy naszą modlitwą i z serca błogosławimy.

† Marian Rojek
Biskup Zamojsko-Lubaczowski

† Mariusz Leszczyński
Biskup Pomocniczy

pobierz ZYCZENIA.doc

zj, 12 kwietnia 2017

» 30 kwietnia 2017 r. – ofiary składane do puszek jako wyraz solidarności z narodem syryjskim
 » Życzenia i modlitwa z racji imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka
 » Plan pracy Kurii w pierwszym tygodniu maja
 » Krzyże misyjne dla bierzmowanych
 » Obierz Kurs na Nowe Życie
 » Intencje modlitewne Kół Żywego Różańca na maj i Rok Jubileuszowy Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » IX Tydzień Biblijny i I Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Zmarła Pani Weronika Baraniak (l. 82) – wieloletnia kucharka w Wyższym Seminarium Duchownym naszej Diecezji w Lublinie
 » 25 lecie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Nasi kapłani ciągle w czołówce

Imieniny Pasterza Diecezji Biskupa Mariana Rojka

Msza św. w rycie nadzwyczajnym- św. Katarzyna Zamość godz. 18.30

30.04.2017
Różaniec w intencji rolników Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na antenie KRZ godz. 19.00

30.04 - 06.05 2017
IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 95947324 gości / 5 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.