Niedziela Palmowa w Zamościu, 9 kwietnia 2017 r.

Serdecznie zapraszamy Czcigodnych Księży z Młodzieżą na Niedzielę Palmową do Zamościa.
Będzie to Światowy Dzień Młodych w wymiarze diecezjalnym.

Plan:

O godz. 15.00 -  początek procesji z Kościoła pw. św. Michała Archanioła do Katedry Zamojskiej.

Po dojściu do Katedry – Msza św. o godzinie 16.00 pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka. W czasie Mszy św. prosimy, by był wyznaczony ksiądz i młodzież  z każdego dekanatu, by przyjąć w procesji Świecę Jubileuszową.

Prośba do księży, by, zabrać ze sobą do koncelebry ornaty ze ŚDM z Krakowa.

Po Mszy św. przejście uroczyste z flagami na halę sportową OSiR – wejście od holu (tyłem). Posiłek w holu wydadzą sprawnie wolontariusze.

18.00 – Koncert zespołu ,,niemaGotu”

Ważne!!!

Każdy Ksiądz Dziekan, ewentualnie wyznaczony kapłan przez Księdza Dziekana prosimy, by zgłosić ostatecznie do czwartku, tj. do 6 kwietnia ilość osób uczestniczącą w w/w uroczystości. Zgłoszenia do księdza Tomasza Szady (603 357 099, szadi_11@tlen.pl).

Za każdego uczestnika wyznaczona jest opłata 5 zł (symbolicznie na posiłek). Koncert sponsoruje Wydział Duszpasterstwa Ogólnego.  Autokary prosimy, by wysadziły młodzież przy parafii pw. Św. Michała Archanioła w Zamościu i udały się na parkingi w pobliżu Katedry lub koło hali OSiR.

Każdy dekanat niech przygotuje flagi na których będzie nazwa dekanatu, Symbole ŚDM z Krakowa, nazwa parafii, nazwa szkoły.

Plan procesji jest następujący: W procesji na początku będzie niesiony krzyż, świece, następnie wszystkie flagi, później aktor grający Pana Jezusa wraz z innymi aktorami, zespół śpiewający RuahElohim. Następnie dalsza część procesji palmowej. Na początku Ksiądz Biskup z kapłanami, młodzieżą oraz wiernymi. Policja i harcerze będą wszystko zabezpieczali.

Z serdecznymi kapłańskimi pozdrowieniami:

Ks. Jarosław Kędra – diecezjalny duszpasterz młodzieży
Ks. Tomasz Szady – diecezjalny koordynator ŚDM

zj, 1 kwietnia 2017

» Dzień skupienia dla księży od 12. roku kapłaństwa do probostwa w dniach 20-21 października 2017 r.
 » Weekendowe dni rozeznawania powołania
 » Kurs Duszpasterski w roku szkolnym 2017/2018
 » Ankieta do badania praktyk niedzielnych - 15 X 2017 r.
 » Diecezjalna Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa
 » Pomoc dla pogorzelców z Biłgoraja
 » Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę
 » „Biblijne Tajemnice Różańca”
 » Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku
 » Konferencja Księży Dziekanów

17.10.2017
Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

17.10.2017
Inauguracja roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym naszej diecezji w Lublinie

18.10.2017
Konferencja Księży dziekanów- Zamość

19.10.2017
Sympozjum: św. Brat Albert- człowiek, któy był dobry jak chleb, Katolicka Szkoła Podstawowa w Zamościu

19.10 - 22.10 2017
Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 98191589 gości / 18 on-line.                                              MP@awel         0.02 sek.