Niedziela Palmowa w Zamościu, 9 kwietnia 2017 r.

Serdecznie zapraszamy Czcigodnych Księży z Młodzieżą na Niedzielę Palmową do Zamościa.
Będzie to Światowy Dzień Młodych w wymiarze diecezjalnym.

Plan:

O godz. 15.00 -  początek procesji z Kościoła pw. św. Michała Archanioła do Katedry Zamojskiej.

Po dojściu do Katedry – Msza św. o godzinie 16.00 pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka. W czasie Mszy św. prosimy, by był wyznaczony ksiądz i młodzież  z każdego dekanatu, by przyjąć w procesji Świecę Jubileuszową.

Prośba do księży, by, zabrać ze sobą do koncelebry ornaty ze ŚDM z Krakowa.

Po Mszy św. przejście uroczyste z flagami na halę sportową OSiR – wejście od holu (tyłem). Posiłek w holu wydadzą sprawnie wolontariusze.

18.00 – Koncert zespołu ,,niemaGotu”

Ważne!!!

Każdy Ksiądz Dziekan, ewentualnie wyznaczony kapłan przez Księdza Dziekana prosimy, by zgłosić ostatecznie do czwartku, tj. do 6 kwietnia ilość osób uczestniczącą w w/w uroczystości. Zgłoszenia do księdza Tomasza Szady (603 357 099, szadi_11@tlen.pl).

Za każdego uczestnika wyznaczona jest opłata 5 zł (symbolicznie na posiłek). Koncert sponsoruje Wydział Duszpasterstwa Ogólnego.  Autokary prosimy, by wysadziły młodzież przy parafii pw. Św. Michała Archanioła w Zamościu i udały się na parkingi w pobliżu Katedry lub koło hali OSiR.

Każdy dekanat niech przygotuje flagi na których będzie nazwa dekanatu, Symbole ŚDM z Krakowa, nazwa parafii, nazwa szkoły.

Plan procesji jest następujący: W procesji na początku będzie niesiony krzyż, świece, następnie wszystkie flagi, później aktor grający Pana Jezusa wraz z innymi aktorami, zespół śpiewający RuahElohim. Następnie dalsza część procesji palmowej. Na początku Ksiądz Biskup z kapłanami, młodzieżą oraz wiernymi. Policja i harcerze będą wszystko zabezpieczali.

Z serdecznymi kapłańskimi pozdrowieniami:

Ks. Jarosław Kędra – diecezjalny duszpasterz młodzieży
Ks. Tomasz Szady – diecezjalny koordynator ŚDM

zj, 1 kwietnia 2017

» Komunikat Konferencji Episkopatu Polski
 » Słowo Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka z racji dożynek
 » Aktualne dane teleadresowe do ADRESOWNIKA
 » Słowo Biskupa Mariana Rojka zapraszające na rekolekcje ewangelizacyjne „Jezus na Wschodzie”
 » Zmarła Regina Soniak (l. 84) - mama ks. Dariusza Soniaka, proboszcza parafii Nielisz
 » Informacja o misji kanonicznej do nauczania religii w szkole
 » Rekolekcje kapłańskie w 2017 r.
 » Zmarła Wanda Godzisz (l. 87) - mama ks. kan. Józefa Godzisza
 » Słowo Biskupa Mariana Rojka dotyczące organizowania spotkań kulturalno-religijnych na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Apel Przewodniczącego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości na sierpień 2017 – miesiąc abstynencji

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 97369169 gości / 20 on-line.                                              MP@awel         0.02 sek.