Jubileuszowy Schematyzm Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

Został wydany Jubileuszowy Schematyzm Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej za lata 1992-20017 (informacje o historii parafii i kościołów na podstawie danych otrzymanych od księży proboszczów).
Cena jednego egzemplarza 60 zł (728 str., wydruk kolorowy, zdjęcia kościołów – ks. Jacek Rak).
Zapraszamy do nabywania w sklepiku kurialnym.

Ze wstępu

Kościół Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej świętując Jubileusz 25-lecia swego powołania do istnienia, Bullą Papieża Jana Pawła II „Totus Tuus Poloniae Populus”, dziękuje za Bożą łaskę, jaką ta wspólnota otrzymywała przez minione ćwierć wieku. W powierzonym darze Pana, jakim żyjemy, zawiera się przede wszystkim duchowy skarb każdego z członków tego Mistycznego Ciała, a są to: biskupi, kapłani, alumni, siostry zakonne i zakonnicy oraz inne osoby życia konsekrowanego, a także wierni świeccy – wszyscy razem tworzący ze swoją Głową, Chrystusem Zmartwychwstałym, lokalny Kościół.

W to dzieło wpisuje się również cały wymiar materialny: świątynie, kaplice, sanktuaria, cmentarze, domy parafialne i to, co tworzy podstawę do zwyczajnego funkcjonowania wspólnoty diecezjalnej i poszczególnych grup parafialnych.

To wszystko stanowi obraz, jaki prezentuje w uchwytny sposób niniejsza jubileuszowa publikacja, przedstawiając aktualny stan Kościoła Zamojsko-Lubaczowskiego. Obok zarysu dziejów historycznych, zawarte są też na poszczególnych kartach Jubileuszowego Schematyzmu dane personalne i informacje o bieżącym stanie parafii, urzędów i instytucji działających w lokalnym Kościele.

Matce Odkupiciela, czczonej w Krasnobrodzie i tylu innych, znanych naszych sanktuariach, od Katedry w Zamościu, aż po Konkatedrę w Lubaczowie, zawierzam całą Bożą owczarnię, obejmującą 19 dekanatów, 187 parafii, a w nich prawie pięćset tysięcy wiernych.

Niech Bóg będzie za wszystko uwielbiony i błogosławi nam na dalszy czas pracy ewangelizacyjnej, duszpasterskiej, katechetycznej i charytatywnej. Niech hojnie obdarza nas swoim miłosierdziem.

Dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie tej jubileuszowej publikacji. Niech będzie ona świadectwem żywotności i szerokiego zasięgu działania naszego lokalnego Kościoła w czasie 25-lecia jego istnienia. Jawi się ona jako wymowna pamiątka Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i 1050-lecia Chrztu Polski.

Bp Marian Rojek
                       Biskup Zamojsko-Lubaczowski

zj, 15 kwietnia 2017

» Zapraszamy do lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela” Nr 51 na 17 XII 2017 r.
 » Spotkanie przedświąteczne z Biskupem Diecezjalnym
 » Życzenia Księży Biskupów na Boże Narodzenie i Nowy Rok
 » Rekolekcje dla rolników
 » Władza, pieniądze i rozwój osobisty - męski punkt widzenia
 » Droga do Miłosierdzia
 » Słowo Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka
 » Zmarła Janina Zaręba (l. 92) - mama ks. Kazimierza Zaręby proboszcza parafii Rudnik (Archidiecezja Lubelska), pochodzącego z parafii Aleksandrów
 » Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie
 » Folder na wizytę kolędową

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 99314015 gości / 9 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.