IX Diecezjalny Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej "Matce Słuchaj±cej"

W dniu 17 czerwca 2017 roku (sobota) odbędzie się IX Diecezjalny Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej w Gromadzie.

To już po raz dziewi±ty wy¶piewywać będziemy w Gromadzie na cze¶ć Maryi – „Matce Słuchaj±cej”, gdyż pod takim wła¶nie hasłem odbywać się będzie festiwal religijny, który przyci±ga dzieci i młodzież z całej naszej diecezji.

Przez te dziewięć lat, przez festiwal przewinęły się setki osób, od przedszkolaków, dzieci ze szkół podstawowych, poprzez profesjonalne zespoły muzyczne, w których niejednokrotnie występowali mali arty¶ci, których pasj± jest muzyka. Go¶cili¶my w Gromadzie m.in. takie zespoły jak: Artifex,  Anielsi, Magnificat, Kleszcze czy też Tr±bki Jerycha.

W tym roku festiwal odbędzie się 17 czerwca w sobotę, jury wyłoni zwycięzców i przyzna cenne nagrody i wyróżnienia, a z koncertem zaprezentuje się zaproszony go¶ć.

Festiwal objęty jest patronatem duchowym J.E. Ks. Bp Mariana Rojka. Organizatorem festiwalu jest Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Nieustaj±cej Pomocy w Gromadzie oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Nadzieja”. Współorganizatorami s±: Starostwo Powiatu Biłgorajskiego, Urz±d Gminy w Biłgoraju, Biłgorajskie Centrum Kultury oraz Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gromadzie.

Celem festiwalu jest popularyzacja warto¶ciowych opracowań wokalnych i muzycznych o charakterze religijnym, prezentacja umiejętno¶ci i artystycznego dorobku solistów i zespołów, ożywienie religijnego ruchu artystycznego oraz konfrontacja i wzajemne poznanie się uczestników festiwalu.

W programie:

11:00 - Eucharystia - ks. kanclerz dr Michał Maciołek
13:00 - Rozpoczęcie prezentacji festiwalowych
16:00 - Koncert zaproszonych go¶ci
- ogłoszenie wyników

Czekamy na zgłoszenia z całej diecezji. Przyjechać może każdy, kto poprzez swój ¶piew chce chwalić Pana i Jego Matkę.

Zapraszamy solistów, zespoły dziecięce i młodzieżowe, chóry i osoby niezrzeszone w żadnych grupach, które chc± zaprezentować swój talent muzyczny, podzielić się nim z innymi i miło spędzić czas. Wiek do 15 roku życia.

Więcej informacji można uzyskać na stronie Festiwalu: http://festiwal.parafiambnp.pl

Zapraszamy do Gromady!

Zgłoszenia uczestników

mp@aweł, 14 marca 2017

» SŁOWO BISKUPA DIECEZJALNEGO MARIANA ROJKA Z RACJI DOŻYNEK
 » Aktualne dane teleadresowe do ADRESOWNIKA
 » Słowo Biskupa Mariana Rojka zapraszaj±ce na rekolekcje ewangelizacyjne „Jezus na Wschodzie”
 » Zmarła Regina Soniak (l. 84) - mama ks. Dariusza Soniaka, proboszcza parafii Nielisz
 » Informacja o misji kanonicznej do nauczania religii w szkole
 » Rekolekcje kapłańskie w 2017 r.
 » Zmarła Wanda Godzisz (l. 87) - mama ks. kan. Józefa Godzisza
 » Słowo Biskupa Mariana Rojka dotycz±ce organizowania spotkań kulturalno-religijnych na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Apel Przewodnicz±cego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa TrzeĽwo¶ci na sierpień 2017 – miesi±c abstynencji
 » Msze ¶w. na rozpoczęcie XXXV Pieszej Pielgrzymki na Jasn± Górę

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 97365137 gości / 12 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.