IX Diecezjalny Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej "Matce Słuchającej"

W dniu 17 czerwca 2017 roku (sobota) odbędzie się IX Diecezjalny Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej w Gromadzie.

To już po raz dziewiąty wyśpiewywać będziemy w Gromadzie na cześć Maryi – „Matce Słuchającej”, gdyż pod takim właśnie hasłem odbywać się będzie festiwal religijny, który przyciąga dzieci i młodzież z całej naszej diecezji.

Przez te dziewięć lat, przez festiwal przewinęły się setki osób, od przedszkolaków, dzieci ze szkół podstawowych, poprzez profesjonalne zespoły muzyczne, w których niejednokrotnie występowali mali artyści, których pasją jest muzyka. Gościliśmy w Gromadzie m.in. takie zespoły jak: Artifex,  Anielsi, Magnificat, Kleszcze czy też Trąbki Jerycha.

W tym roku festiwal odbędzie się 17 czerwca w sobotę, jury wyłoni zwycięzców i przyzna cenne nagrody i wyróżnienia, a z koncertem zaprezentuje się zaproszony gość.

Festiwal objęty jest patronatem duchowym J.E. Ks. Bp Mariana Rojka. Organizatorem festiwalu jest Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gromadzie oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Nadzieja”. Współorganizatorami są: Starostwo Powiatu Biłgorajskiego, Urząd Gminy w Biłgoraju, Biłgorajskie Centrum Kultury oraz Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gromadzie.

Celem festiwalu jest popularyzacja wartościowych opracowań wokalnych i muzycznych o charakterze religijnym, prezentacja umiejętności i artystycznego dorobku solistów i zespołów, ożywienie religijnego ruchu artystycznego oraz konfrontacja i wzajemne poznanie się uczestników festiwalu.

W programie:

11:00 - Eucharystia - ks. kanclerz dr Michał Maciołek
13:00 - Rozpoczęcie prezentacji festiwalowych
16:00 - Koncert zaproszonych gości
- ogłoszenie wyników

Czekamy na zgłoszenia z całej diecezji. Przyjechać może każdy, kto poprzez swój śpiew chce chwalić Pana i Jego Matkę.

Zapraszamy solistów, zespoły dziecięce i młodzieżowe, chóry i osoby niezrzeszone w żadnych grupach, które chcą zaprezentować swój talent muzyczny, podzielić się nim z innymi i miło spędzić czas. Wiek do 15 roku życia.

Więcej informacji można uzyskać na stronie Festiwalu: http://festiwal.parafiambnp.pl

Zapraszamy do Gromady!

Zgłoszenia uczestników

mp@aweł, 14 marca 2017

» Drodzy Przyjaciele Katolickiego Radia Zamość!
 » Dzień Świętości Życia
 » Jubileuszowy Schematyzm Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży KSM – „Zejdź z kanapy”
 » Rekolekcje kapłańskie w 2017 r.
 » Jubileuszowy Schematyzm Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Informacja dla Księży o parkingach przy Katedrze Zamojskiej w dniu 25 marca 2017 r.
 » „Poprawa jakości powietrza”
 » XVI „Nauczycielska” Droga Krzyżowa
 » Uroczyste rozpoczęcie Jubileuszu 25-lecia powstania Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

25.03.2017
Uroczyste rozpoczęcie Roku Jubileuszowego w katedrze zamojskiej, połączone z rozpoczęciem peregrynacji krzyża św. Jana Pawła II; Msza św. na rozpoczęcie o godz. 17.00

Dzień Świętości Życia

Pielgrzymka Obrońców Życia na Jasną Górę

26.03.2017
Różaniec w intencji rolników Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na antenie KRZ godz. 19.00.

26.03.2017
Msza św. za kolejarzy i ich rodziny- św. Katarzyna godz. 17.00.

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 95532945 gości / 13 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.