IX Diecezjalny Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej "Matce Słuchaj±cej"

W dniu 17 czerwca 2017 roku (sobota) odbędzie się IX Diecezjalny Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej w Gromadzie.

To już po raz dziewi±ty wy¶piewywać będziemy w Gromadzie na cze¶ć Maryi – „Matce Słuchaj±cej”, gdyż pod takim wła¶nie hasłem odbywać się będzie festiwal religijny, który przyci±ga dzieci i młodzież z całej naszej diecezji.

Przez te dziewięć lat, przez festiwal przewinęły się setki osób, od przedszkolaków, dzieci ze szkół podstawowych, poprzez profesjonalne zespoły muzyczne, w których niejednokrotnie występowali mali arty¶ci, których pasj± jest muzyka. Go¶cili¶my w Gromadzie m.in. takie zespoły jak: Artifex,  Anielsi, Magnificat, Kleszcze czy też Tr±bki Jerycha.

W tym roku festiwal odbędzie się 17 czerwca w sobotę, jury wyłoni zwycięzców i przyzna cenne nagrody i wyróżnienia, a z koncertem zaprezentuje się zaproszony go¶ć.

Festiwal objęty jest patronatem duchowym J.E. Ks. Bp Mariana Rojka. Organizatorem festiwalu jest Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Nieustaj±cej Pomocy w Gromadzie oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Nadzieja”. Współorganizatorami s±: Starostwo Powiatu Biłgorajskiego, Urz±d Gminy w Biłgoraju, Biłgorajskie Centrum Kultury oraz Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gromadzie.

Celem festiwalu jest popularyzacja warto¶ciowych opracowań wokalnych i muzycznych o charakterze religijnym, prezentacja umiejętno¶ci i artystycznego dorobku solistów i zespołów, ożywienie religijnego ruchu artystycznego oraz konfrontacja i wzajemne poznanie się uczestników festiwalu.

W programie:

11:00 - Eucharystia - ks. kanclerz dr Michał Maciołek
13:00 - Rozpoczęcie prezentacji festiwalowych
16:00 - Koncert zaproszonych go¶ci
- ogłoszenie wyników

Czekamy na zgłoszenia z całej diecezji. Przyjechać może każdy, kto poprzez swój ¶piew chce chwalić Pana i Jego Matkę.

Zapraszamy solistów, zespoły dziecięce i młodzieżowe, chóry i osoby niezrzeszone w żadnych grupach, które chc± zaprezentować swój talent muzyczny, podzielić się nim z innymi i miło spędzić czas. Wiek do 15 roku życia.

Więcej informacji można uzyskać na stronie Festiwalu: http://festiwal.parafiambnp.pl

Zapraszamy do Gromady!

Zgłoszenia uczestników

mp@aweł, 14 marca 2017

» Zmarła Aniela Helena Pukaluk (l. 86) – mama ks. Jarosława Pukaluka
 » Rekolekcje Caritas „EWANGELIZOWAĆ PRZEZ MIŁO¦Ć”
 » II Diecezjalny Konfgres Różańcowy
 » Aktualne dane teleadresowe do ADRESOWNIKA
 » Zaproszenie na obchody 100. rocznicy urodzin ks. Kard. Władysława Rubina
 » Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowe
 » Dzień skupienia
 » Duplikaty ksi±g metrykalnych
 » Zmarł Mieczysław Starszuk (l. 84), ojciec ks. Józefa Starszuka
 » Zmarł Marian Rebizant (l. 70), ojciec ks. Grzegorza Rebizanta – wikariusza parafii Skierbieszów

Ogólnopolska pielgrzymka policji na Jasn± Górę

24.09.2017
Msza ¶w. za kolejarzy i ich rodziny- ¶w. Katarzyna godz. 17.00.

24.09.2017
Msza ¶w. w rycie nadzwyczajnym- ¶w. Katarzyna Zamo¶ć godz. 18.30.

Dzień skupienia dla rodziców seminarzystów V i VI roku w WSD w Lublinie

26.09.2017
Forum szkól katolickich na Jasnej Górze

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 97888621 gości / 19 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.