Scenariusze katechez przed peregrynacj± „Krzyża Papieskiego”

Od 25 marca do 13 paĽdziernika 2017 r. wszystkie parafie naszej diecezji będzie odwiedzał Krzyż Wielkopi±tkowy ¶w. Jana Pawła II. Przed peregrynacj± Krzyża w parafiach odbęd± się trzydniowe rekolekcje ewangelizacyjne. Będzie to najważniejsze wydarzenie zwi±zane z obchodami dwudziestopięciolecia diecezji. W celu jak najlepszego przygotowania dzieci i młodzieży do rekolekcji oraz modlitwy przy „Krzyżu Papieskim” przygotowali¶my scenariusze katechez, które należy przeprowadzić podczas lekcji religii w przedszkolach i szkołach około 2 tygodnie przed peregrynacj± Krzyża w parafii.

Bardzo prosimy księży i katechetów ¶wieckich, aby zorganizować również spotkania modlitewne dla dzieci i młodzieży przy Krzyżu w parafiach – najlepiej we współpracy z dyrekcjami szkół. Takie spotkania powinny się odbyć podczas zajęć szkolnych, ponieważ peregrynacja „Krzyża Papieskiego” to nie tylko wydarzenie religijne i ewangelizacyjne, ale też oddanie hołdu naszemu Wielkiemu Rodakowi, ¶w. Janowi Pawłowi II. Krzyż Wielkopi±tkowy to jedna z najcenniejszych pami±tek zwi±zanych z Jego osob±.

Scenariusze katechez można pobrać ze strony WNiWK Kurii Diecezjalnej w Zamo¶ciu:

zj, 7 marca 2017

» Zmarł Bazyli Kulczycki (l. 89), ojciec ks. Romana Kulczyckiego
 » ¦więto Patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej
 » Nowa ilo¶ć egzemplarzy Tygodnika Katolickiego „NIEDZIELA”
 » Oferta Sprzedaży Energii Elektrycznej w PGE S.A.
 » Krasnobród. Sanktuarium i duszpasterze (Lublin 2017)
 » Msza ¶w. za zmarłych kapłanów
 » Rejonowe spotkania formacyjne – II spotkanie (20-24 listopada 2017)
 » Kurs liturgiczny dla fotografów i kamerzystów
 » Spotkanie Diecezjalnej Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich
 » Zmarł Józef Krzaczkowski (l. 62), ojciec ks. Mateusza Krzaczkowskiego – wikariusza z Soli i ¶p. ks. Łukasza Krzaczkowskiego

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 98920198 gości / 23 on-line.                                              MP@awel         0.03 sek.