VIII Mistrzostwa Polski KSM w Zamościu

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej organizuje VIII Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej, które odbędą się w dniach 3-5 marca 2017 r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu. Mistrzostwa zostały objęte honorowym patronatem Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego, Prezydenta Miasta Zamość oraz Wójta Gminy Zamość.

Organizowane przez nas przedsięwzięcie nie będzie tylko dużym wydarzeniem sportowym, ale także kulturalnym, związanym z promocją Polski południowo-wschodniej. Pragniemy zaangażować nie tylko młodzież naszego regionu i diecezji, ale także całej Polski. W rozgrywkach będzie uczestniczyło 140 zawodników z następujących miast: Drohiczyn, Katowice, Przemyśl, Kraków, Częstochowa, Rzeszów, Pelplin oraz młodzież z Lubaczowa, Hrubieszowa i Zamościa – 9 drużyn chłopców i 6 drużyn dziewcząt.

Sport i wspólne spędzanie czasu to najlepsza forma aktywnego wypoczynku, połączona z wychowaniem do trzeźwości (stat. KSM § 14 pkt 7), poznawaniem Zamojszczyzny i uczestnictwem w imprezach kulturalnych. Mistrzostwa Polski poprzedziły eliminacje diecezjalne.

Organizowanie tego typu przedsięwzięć przez KSM ma na celu integralny rozwój młodego człowieka oraz wychowywanie w duchu troski o zdrowie fizyczne.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania.

Hasłem tegorocznych Mistrzostw są słowa – „Głosimy radość wiary przez sport”.

Program:

Piątek – 3 marca 2017 r.

18.30 – Zakwaterowanie zawodników – OSiR
19.00 – Kolacja
20.00 – Losowanie drużyn
21.00 – Apel Jasnogórski

Sobota – 4 marca 2017 r.

8.00 – Śniadanie
9.00 – Przygotowanie Liturgii
9.30 – Eucharystia pod przewodnictwem Bpa Mariusza Leszczyńskiego (Katedra)
11.00 – Otwarcie Mistrzostw i rozgrywki grupowe
13.30 – Obiad i ciąg dalszy rozgrywek
18.00 – Kolacja
20.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź

Niedziela – 5 marca 2017 r.

7.30 – Eucharystia (Katedra)
8.30 – Śniadanie
9.30 – Mecze finałowe
12.00 – Gala wręczenia nagród
13.00 – Obiad

ks. Stanisław Książek

zj, 26 lutego 2017

» Słowo Biskupa Mariana Rojka dotyczące organizowania spotkań kulturalno-religijnych na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Aktualne dane teleadresowe do ADRESOWNIKA
 » NABOŻEŃSTWO POWITANIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO – PROGRAM
 » Szkolenie dla diakonów i księży do pięciu lat po święceniach z zakresu wystąpień publicznych
 » Memoriał im. śp. Ks. Zbigniewa Antosza w piłce nożnej
 » Zmarł Andrzej Maciołek (l. 49) - brat ks. Michała Maciołka, kanclerza Kurii Diecezjalnej w Zamościu i ks. Mariana Maciołka, wikariusza parafii pw. św. Stanisława Bpa w Lubaczowie
 » III RODZINNY SPORTOWY PIKNIK Z MYŚLĄ O MISJONARZACH W GRODZIE POSADÓW
 » Zaproszenie na doroczny odpust ku czci św. Marii Magdaleny w Biłgoraju
 » 10 rocznica śmierci ks. Zbigniewa Antosza
 » Melodia prefacji o św. Marii Magdalenie

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 97097058 gości / 8 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.