Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu w naszej Diecezji

Z racji rozpoczynającego się w niedzielę, 26 lutego 2017 r., Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu Duszpasterstwo Trzeźwości naszej diecezji zaprasza wiernych do włączenia się w następujące wydarzenia i inicjatywy:

„Duchowa Pomoc Osobom Uzależnionym od Alkoholu” – jest to dzieło modlitewne w intencji Bogu wiadomych osób, które zmagają się z problemem alkoholowym  oraz ich rodzin. Polega ono na przyjęciu zobowiązania modlitwy codziennej oraz jednej tajemnicy różańcowej (a także dobrowolnie - decyzja o abstynencji na czas modlitwy) w intencji alkoholika i  jego rodziny, która tej modlitwy najbardziej potrzebuje. Proponowany termin: od 26 lutego do 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe - patrona Ruchu Trzeźwości w Polsce. Można wybrać także inny, dowolnie wybrany przez siebie termin.

Blankiety można pobrać poniżej

pobierz POMOC.pdf

- 2-4 marca - Wielkopostne Rekolekcje Trzeźwościowe w kaplicy Szpitala Jana Pawła II w Zamościu - Msza św. o godz. 17.00.

Zachęcamy także do uczestnictwa w stałym działaniu Duszpasterstwa Trzeźwości:

- Cotygodniowa audycja „Siloe” w każdy piątek o godz. 20.00 na antenie Katolickiego  Radia Zamość o tematyce trzeźwościowej ze świadectwami o uzależnieniu od alkoholu i różnych formach profilaktyki

- Spotkania Duszpasterstwa Trzeźwości w drugą niedzielę miesiąca o godz. 15.00 w Kościele Św. Katarzyny w Zamościu - modlitwa i spotkanie formacyjne dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej i aktywnie działać przeciwko uzależnieniom.

Duszpasterze Trzeźwości Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

zj, 23 lutego 2017

» Plan pracy Kurii w pierwszym tygodniu maja
 » Krzyże misyjne dla bierzmowanych
 » Obierz Kurs na Nowe Życie
 » Intencje modlitewne Kół Żywego Różańca na maj i Rok Jubileuszowy Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » 30 kwietnia 2017 r. – ofiary składane do puszek jako wyraz solidarności z narodem syryjskim
 » Zmarła Pani Weronika Baraniak (l. 82) – wieloletnia kucharka w Wyższym Seminarium Duchownym naszej Diecezji w Lublinie
 » 25 lecie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Nasi kapłani ciągle w czołówce
 » Zmarł Jan Zarosa - ojciec ks. Stanisława Zarosy SAC - pochodzącego z parafii w Oleszycach
 » Informacja dla Księży Kanoników Kapituły Katedralnej

28.04 - 30.04 2017
Kurs Jan w Zamościu

29.04.2017
Msza św. za zmarłych policjantów w katedrze zamojskiej

29.04.2017
Acies Legionu Maryi w Grabowcu

29.04 - 30.04 2017
Pielgrzymka Transportowców na Jasną Górę

30.04.2017
Imieniny Pasterza Diecezji Biskupa Mariana Rojka

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 95930437 gości / 11 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.