Tydzień Modlitw o TrzeĽwo¶ć Narodu w naszej Diecezji

Z racji rozpoczynaj±cego się w niedzielę, 26 lutego 2017 r., Tygodnia Modlitw o TrzeĽwo¶ć Narodu Duszpasterstwo TrzeĽwo¶ci naszej diecezji zaprasza wiernych do wł±czenia się w następuj±ce wydarzenia i inicjatywy:

„Duchowa Pomoc Osobom Uzależnionym od Alkoholu” – jest to dzieło modlitewne w intencji Bogu wiadomych osób, które zmagaj± się z problemem alkoholowym  oraz ich rodzin. Polega ono na przyjęciu zobowi±zania modlitwy codziennej oraz jednej tajemnicy różańcowej (a także dobrowolnie - decyzja o abstynencji na czas modlitwy) w intencji alkoholika i  jego rodziny, która tej modlitwy najbardziej potrzebuje. Proponowany termin: od 26 lutego do 14 sierpnia – wspomnienie ¶w. Maksymiliana Marii Kolbe - patrona Ruchu TrzeĽwo¶ci w Polsce. Można wybrać także inny, dowolnie wybrany przez siebie termin.

Blankiety można pobrać poniżej

pobierz POMOC.pdf

- 2-4 marca - Wielkopostne Rekolekcje TrzeĽwo¶ciowe w kaplicy Szpitala Jana Pawła II w Zamo¶ciu - Msza ¶w. o godz. 17.00.

Zachęcamy także do uczestnictwa w stałym działaniu Duszpasterstwa TrzeĽwo¶ci:

- Cotygodniowa audycja „Siloe” w każdy pi±tek o godz. 20.00 na antenie Katolickiego  Radia Zamo¶ć o tematyce trzeĽwo¶ciowej ze ¶wiadectwami o uzależnieniu od alkoholu i różnych formach profilaktyki

- Spotkania Duszpasterstwa TrzeĽwo¶ci w drug± niedzielę miesi±ca o godz. 15.00 w Ko¶ciele ¦w. Katarzyny w Zamo¶ciu - modlitwa i spotkanie formacyjne dla tych, którzy chc± wiedzieć więcej i aktywnie działać przeciwko uzależnieniom.

Duszpasterze TrzeĽwo¶ci Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

zj, 23 lutego 2017

» Zmarł Bazyli Kulczycki (l. 89), ojciec ks. Romana Kulczyckiego
 » ¦więto Patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej
 » Nowa ilo¶ć egzemplarzy Tygodnika Katolickiego „NIEDZIELA”
 » Oferta Sprzedaży Energii Elektrycznej w PGE S.A.
 » Krasnobród. Sanktuarium i duszpasterze (Lublin 2017)
 » Msza ¶w. za zmarłych kapłanów
 » Rejonowe spotkania formacyjne – II spotkanie (20-24 listopada 2017)
 » Kurs liturgiczny dla fotografów i kamerzystów
 » Spotkanie Diecezjalnej Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich
 » Zmarł Józef Krzaczkowski (l. 62), ojciec ks. Mateusza Krzaczkowskiego – wikariusza z Soli i ¶p. ks. Łukasza Krzaczkowskiego

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 98920184 gości / 24 on-line.                                              MP@awel         0.04 sek.