Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu w naszej Diecezji

Z racji rozpoczynającego się w niedzielę, 26 lutego 2017 r., Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu Duszpasterstwo Trzeźwości naszej diecezji zaprasza wiernych do włączenia się w następujące wydarzenia i inicjatywy:

„Duchowa Pomoc Osobom Uzależnionym od Alkoholu” – jest to dzieło modlitewne w intencji Bogu wiadomych osób, które zmagają się z problemem alkoholowym  oraz ich rodzin. Polega ono na przyjęciu zobowiązania modlitwy codziennej oraz jednej tajemnicy różańcowej (a także dobrowolnie - decyzja o abstynencji na czas modlitwy) w intencji alkoholika i  jego rodziny, która tej modlitwy najbardziej potrzebuje. Proponowany termin: od 26 lutego do 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe - patrona Ruchu Trzeźwości w Polsce. Można wybrać także inny, dowolnie wybrany przez siebie termin.

Blankiety można pobrać poniżej

pobierz POMOC.pdf

- 2-4 marca - Wielkopostne Rekolekcje Trzeźwościowe w kaplicy Szpitala Jana Pawła II w Zamościu - Msza św. o godz. 17.00.

Zachęcamy także do uczestnictwa w stałym działaniu Duszpasterstwa Trzeźwości:

- Cotygodniowa audycja „Siloe” w każdy piątek o godz. 20.00 na antenie Katolickiego  Radia Zamość o tematyce trzeźwościowej ze świadectwami o uzależnieniu od alkoholu i różnych formach profilaktyki

- Spotkania Duszpasterstwa Trzeźwości w drugą niedzielę miesiąca o godz. 15.00 w Kościele Św. Katarzyny w Zamościu - modlitwa i spotkanie formacyjne dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej i aktywnie działać przeciwko uzależnieniom.

Duszpasterze Trzeźwości Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

zj, 23 lutego 2017

» Drodzy Przyjaciele Katolickiego Radia Zamość!
 » Dzień Świętości Życia
 » Jubileuszowy Schematyzm Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży KSM – „Zejdź z kanapy”
 » Rekolekcje kapłańskie w 2017 r.
 » Jubileuszowy Schematyzm Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Informacja dla Księży o parkingach przy Katedrze Zamojskiej w dniu 25 marca 2017 r.
 » „Poprawa jakości powietrza”
 » XVI „Nauczycielska” Droga Krzyżowa
 » Uroczyste rozpoczęcie Jubileuszu 25-lecia powstania Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

25.03.2017
Uroczyste rozpoczęcie Roku Jubileuszowego w katedrze zamojskiej, połączone z rozpoczęciem peregrynacji krzyża św. Jana Pawła II; Msza św. na rozpoczęcie o godz. 17.00

Dzień Świętości Życia

Pielgrzymka Obrońców Życia na Jasną Górę

26.03.2017
Różaniec w intencji rolników Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na antenie KRZ godz. 19.00.

26.03.2017
Msza św. za kolejarzy i ich rodziny- św. Katarzyna godz. 17.00.

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 95532942 gości / 13 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.