Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu w naszej Diecezji

Z racji rozpoczynającego się w niedzielę, 26 lutego 2017 r., Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu Duszpasterstwo Trzeźwości naszej diecezji zaprasza wiernych do włączenia się w następujące wydarzenia i inicjatywy:

„Duchowa Pomoc Osobom Uzależnionym od Alkoholu” – jest to dzieło modlitewne w intencji Bogu wiadomych osób, które zmagają się z problemem alkoholowym  oraz ich rodzin. Polega ono na przyjęciu zobowiązania modlitwy codziennej oraz jednej tajemnicy różańcowej (a także dobrowolnie - decyzja o abstynencji na czas modlitwy) w intencji alkoholika i  jego rodziny, która tej modlitwy najbardziej potrzebuje. Proponowany termin: od 26 lutego do 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe - patrona Ruchu Trzeźwości w Polsce. Można wybrać także inny, dowolnie wybrany przez siebie termin.

Blankiety można pobrać poniżej

pobierz POMOC.pdf

- 2-4 marca - Wielkopostne Rekolekcje Trzeźwościowe w kaplicy Szpitala Jana Pawła II w Zamościu - Msza św. o godz. 17.00.

Zachęcamy także do uczestnictwa w stałym działaniu Duszpasterstwa Trzeźwości:

- Cotygodniowa audycja „Siloe” w każdy piątek o godz. 20.00 na antenie Katolickiego  Radia Zamość o tematyce trzeźwościowej ze świadectwami o uzależnieniu od alkoholu i różnych formach profilaktyki

- Spotkania Duszpasterstwa Trzeźwości w drugą niedzielę miesiąca o godz. 15.00 w Kościele Św. Katarzyny w Zamościu - modlitwa i spotkanie formacyjne dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej i aktywnie działać przeciwko uzależnieniom.

Duszpasterze Trzeźwości Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

zj, 23 lutego 2017

» Zmarła Aniela Helena Pukaluk (l. 86) – mama ks. Jarosława Pukaluka
 » Rekolekcje Caritas „EWANGELIZOWAĆ PRZEZ MIŁOŚĆ”
 » II Diecezjalny Konfgres Różańcowy
 » Aktualne dane teleadresowe do ADRESOWNIKA
 » Zaproszenie na obchody 100. rocznicy urodzin ks. Kard. Władysława Rubina
 » Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowe
 » Dzień skupienia
 » Duplikaty ksiąg metrykalnych
 » Zmarł Mieczysław Starszuk (l. 84), ojciec ks. Józefa Starszuka
 » Zmarł Marian Rebizant (l. 70), ojciec ks. Grzegorza Rebizanta – wikariusza parafii Skierbieszów

Ogólnopolska pielgrzymka policji na Jasną Górę

24.09.2017
Msza św. za kolejarzy i ich rodziny- św. Katarzyna godz. 17.00.

24.09.2017
Msza św. w rycie nadzwyczajnym- św. Katarzyna Zamość godz. 18.30.

Dzień skupienia dla rodziców seminarzystów V i VI roku w WSD w Lublinie

26.09.2017
Forum szkól katolickich na Jasnej Górze

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 97888591 gości / 17 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.