XII zbiórka żywno¶ci TAK, POMAGAM!

Dwudniowa, XII zbiórka żywno¶ci TAK, POMAGAM!  zorganizowana jest przed ¦więtami Wielkanocnymi na terenie całej Polski w supermarketach oraz sieciach handlowych. Celem akcji jest pozyskanie produktów spożywczych z długim terminem ważno¶ci takich jak: cukier, m±ka, ryż, makaron, olej, konserwy mięsne, słodycze dla dzieci itd. Z zebranych darów tworzone s± paczki żywno¶ciowe, które trafiaj± przed ¶więtami do potrzebuj±cych. W akcję zaangażowanych jest mnóstwo wolontariuszy, którzy przy kasach sklepowych odbieraj± artykuły spożywcze od Darczyńców. Wolontariuszy wyróżnia czerwona koszulka Caritas, identyfikator oraz promienny u¶miech. Wyróżnia ich również otwarte serce ponieważ, bezinteresownie ofiaruj± swój czas na czynienie dobra. Nad cało¶ci± akcji czuwaj± regionalni koordynatorzy wolontariatu. Ze sklepów żywno¶ć trafia do siedziby Caritas, Szkolnych Kół i Parafialnych Zespołów Caritas, gdzie jest liczona, segregowana i pakowana a póĽniej wydawana potrzebuj±cym.
W XI zbiórce, przed ¶więtami Bożego narodzenia wolontariusze w naszej diecezji zebrali i rozwieĽli 17.800 kg żywno¶ci.

Więcej na stronie: http://zamosc.caritas.pl/

Z wyrazami wdzięczno¶ci
ks. Adam Sobczak – dyrektor Caritas

zj, 16 marca 2017

» Drodzy Przyjaciele Katolickiego Radia Zamo¶ć!
 » Dzień ¦więto¶ci Życia
 » Jubileuszowy Schematyzm Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży KSM – „ZejdĽ z kanapy”
 » Rekolekcje kapłańskie w 2017 r.
 » Jubileuszowy Schematyzm Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Informacja dla Księży o parkingach przy Katedrze Zamojskiej w dniu 25 marca 2017 r.
 » „Poprawa jako¶ci powietrza”
 » XVI „Nauczycielska” Droga Krzyżowa
 » Uroczyste rozpoczęcie Jubileuszu 25-lecia powstania Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

25.03.2017
Uroczyste rozpoczęcie Roku Jubileuszowego w katedrze zamojskiej, poł±czone z rozpoczęciem peregrynacji krzyża ¶w. Jana Pawła II; Msza ¶w. na rozpoczęcie o godz. 17.00

Dzień ¦więto¶ci Życia

Pielgrzymka Obrońców Życia na Jasn± Górę

26.03.2017
Różaniec w intencji rolników Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na antenie KRZ godz. 19.00.

26.03.2017
Msza ¶w. za kolejarzy i ich rodziny- ¶w. Katarzyna godz. 17.00.

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 95532952 gości / 14 on-line.                                              MP@awel         0.03 sek.