50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu (26 II - 4 III 2017 r.)

26 lutego – 4 marca 2017 r., cykl niedzielnych czytań „A”, cykl powszedni czytań „I”

26 lutego 2017 r., VIII Niedziela zwykła; Niedziela ekspiacji za grzechy pijaństwa

Patron dnia: Matka Boża, Królowa Polski

Intencja: Modlitwa za Naród Polski, aby wierny Ślubom Jasnogórskim pielęgnował cnotę trzeźwości, a także o dobre owoce tegorocznego Kongresu Trzeźwości.

27 lutego 2017 r., Poniedziałek

Patron dnia: św. Jan Paweł II

Intencja: Modlitwa za rodziny, aby codzienna praktyka wspólnej modlitwy i życia sakramentalnego pomagała im w zachowaniu trzeźwości.

28 lutego 2017 r., Wtorek

Patron dnia: św. Stanisław Papczyński

Intencja: Modlitwa za nauczycieli i wychowawców, katechetów, aby dawali odważne świadectwo życia w trzeźwości i wolności od wszelkich nałogów, i w ten sposób przyczyniali się do budowania zdrowej, silnej moralnie rodziny i Ojczyzny.

1 marca 2017 r., Środa Popielcowa

Patron dnia: św. Jan Chrzciciel

Intencja: Modlitwa za sprawujących władzę – za rząd, parlament i samorządy, aby stali na straży modelu rodziny zgodnego z prawem Bożym, przeciwstawiali się  demoralizacji społeczeństwa i troszczyli się o trzeźwość.

2 marca 2017 r., Czwartek

Patron dnia: bł. Bronisław Markiewicz

Intencja: Modlitwa za kapłanów, członków życia konsekrowanego i seminarzystów, aby dając świadectwo życia w trzeźwości w codziennej posłudze, wzrastali w świętości i pociągali ludzi do Boga.

7 marca 2017 r., Piątek

Patron dnia: św. Maksymilian Kolbe

Intencja: Modlitwa za bractwa, ruchy, grupy trzeźwościowe i wszystkich apostołów zatroskanych o trzeźwość, o ich ofiarne świadectwo i gorliwość.

4 marca 2017 r., Sobota

Patroni dnia: św. Kazimierza, Królewicza i bł. Karolina Kózkówna

Intencja: Modlitwa za dzieci i młodzież, aby w trzeźwych rodzinach miały oparcie i pomoc w realizowaniu przyrzeczeń abstynenckich podjętych podczas I Komunii Świętej i bierzmowania.

Pobierz plakat

zj, 14 lutego 2017

» Memoriał im. śp. Ks. Zbigniewa Antosza w piłce nożnej
 » Zmarł Andrzej Maciołek (l. 49) - brat ks. Michała Maciołka, kanclerza Kurii Diecezjalnej w Zamościu i ks. Mariana Maciołka, wikariusza parafii pw. św. Stanisława Bpa w Lubaczowie
 » III RODZINNY SPORTOWY PIKNIK Z MYŚLĄ O MISJONARZACH W GRODZIE POSADÓW
 » Zaproszenie na doroczny odpust ku czci św. Marii Magdaleny w Biłgoraju
 » Słowo Biskupa Mariana Rojka dotyczące organizowania spotkań kulturalno-religijnych na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » 10 rocznica śmierci ks. Zbigniewa Antosza
 » Aktualne dane teleadresowe do ADRESOWNIKA
 » Melodia prefacji o św. Marii Magdalenie
 » Szkolenie dla diakonów i księży do pięciu lat po święceniach z zakresu wystąpień publicznych
 » Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 97049127 gości / 16 on-line.                                              MP@awel         0.02 sek.