50. Tydzień Modlitw o TrzeĽwo¶ć Narodu (26 II - 4 III 2017 r.)

26 lutego – 4 marca 2017 r., cykl niedzielnych czytań „A”, cykl powszedni czytań „I”

26 lutego 2017 r., VIII Niedziela zwykła; Niedziela ekspiacji za grzechy pijaństwa

Patron dnia: Matka Boża, Królowa Polski

Intencja: Modlitwa za Naród Polski, aby wierny ¦lubom Jasnogórskim pielęgnował cnotę trzeĽwo¶ci, a także o dobre owoce tegorocznego Kongresu TrzeĽwo¶ci.

27 lutego 2017 r., Poniedziałek

Patron dnia: ¶w. Jan Paweł II

Intencja: Modlitwa za rodziny, aby codzienna praktyka wspólnej modlitwy i życia sakramentalnego pomagała im w zachowaniu trzeĽwo¶ci.

28 lutego 2017 r., Wtorek

Patron dnia: ¶w. Stanisław Papczyński

Intencja: Modlitwa za nauczycieli i wychowawców, katechetów, aby dawali odważne ¶wiadectwo życia w trzeĽwo¶ci i wolno¶ci od wszelkich nałogów, i w ten sposób przyczyniali się do budowania zdrowej, silnej moralnie rodziny i Ojczyzny.

1 marca 2017 r., ¦roda Popielcowa

Patron dnia: ¶w. Jan Chrzciciel

Intencja: Modlitwa za sprawuj±cych władzę – za rz±d, parlament i samorz±dy, aby stali na straży modelu rodziny zgodnego z prawem Bożym, przeciwstawiali się  demoralizacji społeczeństwa i troszczyli się o trzeĽwo¶ć.

2 marca 2017 r., Czwartek

Patron dnia: bł. Bronisław Markiewicz

Intencja: Modlitwa za kapłanów, członków życia konsekrowanego i seminarzystów, aby daj±c ¶wiadectwo życia w trzeĽwo¶ci w codziennej posłudze, wzrastali w ¶więto¶ci i poci±gali ludzi do Boga.

7 marca 2017 r., Pi±tek

Patron dnia: ¶w. Maksymilian Kolbe

Intencja: Modlitwa za bractwa, ruchy, grupy trzeĽwo¶ciowe i wszystkich apostołów zatroskanych o trzeĽwo¶ć, o ich ofiarne ¶wiadectwo i gorliwo¶ć.

4 marca 2017 r., Sobota

Patroni dnia: ¶w. Kazimierza, Królewicza i bł. Karolina Kózkówna

Intencja: Modlitwa za dzieci i młodzież, aby w trzeĽwych rodzinach miały oparcie i pomoc w realizowaniu przyrzeczeń abstynenckich podjętych podczas I Komunii ¦więtej i bierzmowania.

Pobierz plakat

zj, 14 lutego 2017

» Oferta Sprzedaży Energii Elektrycznej w PGE S.A.
 » Krasnobród. Sanktuarium i duszpasterze (Lublin 2017)
 » Spotkanie Diecezjalnej Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich
 » Zmarł Józef Krzaczkowski (l. 62), ojciec ks. Mateusza Krzaczkowskiego – wikariusza z Soli i ¶p. ks. Łukasza Krzaczkowskiego
 » Pro¶ba do Księży Proboszczów z dekanatów Cieszanów, Tarnogród, Lubaczów i Narol
 » Wskazania Konferencji Episkopatu Polski dotycz±ce homilii mszalnej
 » Rejonowe spotkania formacyjne – II spotkanie (20-24 listopada 2017)
 » Folder na wizytę kolędow±
 » XV FINAŁ
 » Instrukcja Konferencji Episkopatu Polski o muzyce ko¶cielnej

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 98894752 gości / 26 on-line.                                              MP@awel         0.04 sek.