Biskup Diecezjalny Marian Rojek udzieli papieskiego błogosławieństwa

PENITENCJARIA APOSTOLSKA

Prot. N. 1130/16/I

Dekret

Penitencjaria Apostolska moc± nadzwyczajnej władzy nadanej jej przez Ojca ¦więtego Franciszka, upoważnia Jego Ekscelencję Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka, aby w Roku Duszpasterskim ¶w. Brata Alberta, w dniu wybranym ze względu na pożytek wiernych, po sprawowanej Eucharystii udzielił wszystkim obecnym wiernym, którzy prawdziwie podejmuj± pokutę i poruszeni s± miło¶ci± miłosiern±, błogosławieństwa papieskiego wraz z odpustem zupełnym pod zwykłymi warunkami (SpowiedĽ sakramentalna, przyjęcie Komunii ¶więtej, modlitwa według intencji Ojca ¦więtego).

Wierni, którzy, z uzasadnionych przyczyn, nie będ± mogli bezpo¶rednio uczestniczyć w tym ¶więtym obrzędzie, a pobożnie przyjm± błogosławieństwo papieskie za po¶rednictwem przekazu radiowego lub telewizyjnego, przez duchow± ł±czno¶ć i odpowiedni± intencję (po spełnieniu wymaganych prawem warunków) również mog± uzyskać odpust zupełny.

Wbrew wszelkim przeciwnym zarz±dzeniom.

Rzym, Penitencjaria Apostolska, 23 stycznia 2017 r.

Mauro Kard. Piacenza
Penitencjariusz Wielki

Ks. Krzysztof Nykiel
                                                        Regent

Tłumaczenie ks. Michał Maciołek

Biskup Diecezjalny Marian Rojek zdecydował, że to błogosławieństwo papieskie z odpustem zupełnym będzie udzielone w sobotę, 25 marca 2017 r. w Katedrze Zamojskiej po  Uroczystej Mszy ¶w. sprawowanej o godz. 17.00, na rozpoczęcie obchodów Jubileuszu 25-lecia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

zj, 7 marca 2017

» Drodzy Przyjaciele Katolickiego Radia Zamo¶ć!
 » Dzień ¦więto¶ci Życia
 » Jubileuszowy Schematyzm Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży KSM – „ZejdĽ z kanapy”
 » Rekolekcje kapłańskie w 2017 r.
 » Jubileuszowy Schematyzm Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Informacja dla Księży o parkingach przy Katedrze Zamojskiej w dniu 25 marca 2017 r.
 » „Poprawa jako¶ci powietrza”
 » XVI „Nauczycielska” Droga Krzyżowa
 » Uroczyste rozpoczęcie Jubileuszu 25-lecia powstania Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

25.03.2017
Uroczyste rozpoczęcie Roku Jubileuszowego w katedrze zamojskiej, poł±czone z rozpoczęciem peregrynacji krzyża ¶w. Jana Pawła II; Msza ¶w. na rozpoczęcie o godz. 17.00

Dzień ¦więto¶ci Życia

Pielgrzymka Obrońców Życia na Jasn± Górę

26.03.2017
Różaniec w intencji rolników Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na antenie KRZ godz. 19.00.

26.03.2017
Msza ¶w. za kolejarzy i ich rodziny- ¶w. Katarzyna godz. 17.00.

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 95532791 gości / 7 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.