Biskup Diecezjalny Marian Rojek udzieli papieskiego błogosławieństwa

PENITENCJARIA APOSTOLSKA

Prot. N. 1130/16/I

Dekret

Penitencjaria Apostolska moc± nadzwyczajnej władzy nadanej jej przez Ojca ¦więtego Franciszka, upoważnia Jego Ekscelencję Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka, aby w Roku Duszpasterskim ¶w. Brata Alberta, w dniu wybranym ze względu na pożytek wiernych, po sprawowanej Eucharystii udzielił wszystkim obecnym wiernym, którzy prawdziwie podejmuj± pokutę i poruszeni s± miło¶ci± miłosiern±, błogosławieństwa papieskiego wraz z odpustem zupełnym pod zwykłymi warunkami (SpowiedĽ sakramentalna, przyjęcie Komunii ¶więtej, modlitwa według intencji Ojca ¦więtego).

Wierni, którzy, z uzasadnionych przyczyn, nie będ± mogli bezpo¶rednio uczestniczyć w tym ¶więtym obrzędzie, a pobożnie przyjm± błogosławieństwo papieskie za po¶rednictwem przekazu radiowego lub telewizyjnego, przez duchow± ł±czno¶ć i odpowiedni± intencję (po spełnieniu wymaganych prawem warunków) również mog± uzyskać odpust zupełny.

Wbrew wszelkim przeciwnym zarz±dzeniom.

Rzym, Penitencjaria Apostolska, 23 stycznia 2017 r.

Mauro Kard. Piacenza
Penitencjariusz Wielki

Ks. Krzysztof Nykiel
                                                        Regent

Tłumaczenie ks. Michał Maciołek

Biskup Diecezjalny Marian Rojek zdecydował, że to błogosławieństwo papieskie z odpustem zupełnym będzie udzielone w sobotę, 25 marca 2017 r. w Katedrze Zamojskiej po  Uroczystej Mszy ¶w. sprawowanej o godz. 17.00, na rozpoczęcie obchodów Jubileuszu 25-lecia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

zj, 7 marca 2017

» Oferta Sprzedaży Energii Elektrycznej w PGE S.A.
 » Krasnobród. Sanktuarium i duszpasterze (Lublin 2017)
 » Spotkanie Diecezjalnej Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich
 » Zmarł Józef Krzaczkowski (l. 62), ojciec ks. Mateusza Krzaczkowskiego – wikariusza z Soli i ¶p. ks. Łukasza Krzaczkowskiego
 » Pro¶ba do Księży Proboszczów z dekanatów Cieszanów, Tarnogród, Lubaczów i Narol
 » Wskazania Konferencji Episkopatu Polski dotycz±ce homilii mszalnej
 » Rejonowe spotkania formacyjne – II spotkanie (20-24 listopada 2017)
 » Folder na wizytę kolędow±
 » XV FINAŁ
 » Instrukcja Konferencji Episkopatu Polski o muzyce ko¶cielnej

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 98894783 gości / 28 on-line.                                              MP@awel         0.02 sek.