Biskup Diecezjalny Marian Rojek udzieli papieskiego błogosławieństwa

PENITENCJARIA APOSTOLSKA

Prot. N. 1130/16/I

Dekret

Penitencjaria Apostolska moc± nadzwyczajnej władzy nadanej jej przez Ojca ¦więtego Franciszka, upoważnia Jego Ekscelencję Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka, aby w Roku Duszpasterskim ¶w. Brata Alberta, w dniu wybranym ze względu na pożytek wiernych, po sprawowanej Eucharystii udzielił wszystkim obecnym wiernym, którzy prawdziwie podejmuj± pokutę i poruszeni s± miło¶ci± miłosiern±, błogosławieństwa papieskiego wraz z odpustem zupełnym pod zwykłymi warunkami (SpowiedĽ sakramentalna, przyjęcie Komunii ¶więtej, modlitwa według intencji Ojca ¦więtego).

Wierni, którzy, z uzasadnionych przyczyn, nie będ± mogli bezpo¶rednio uczestniczyć w tym ¶więtym obrzędzie, a pobożnie przyjm± błogosławieństwo papieskie za po¶rednictwem przekazu radiowego lub telewizyjnego, przez duchow± ł±czno¶ć i odpowiedni± intencję (po spełnieniu wymaganych prawem warunków) również mog± uzyskać odpust zupełny.

Wbrew wszelkim przeciwnym zarz±dzeniom.

Rzym, Penitencjaria Apostolska, 23 stycznia 2017 r.

Mauro Kard. Piacenza
Penitencjariusz Wielki

Ks. Krzysztof Nykiel
                                                        Regent

Tłumaczenie ks. Michał Maciołek

Biskup Diecezjalny Marian Rojek zdecydował, że to błogosławieństwo papieskie z odpustem zupełnym będzie udzielone w sobotę, 25 marca 2017 r. w Katedrze Zamojskiej po  Uroczystej Mszy ¶w. sprawowanej o godz. 17.00, na rozpoczęcie obchodów Jubileuszu 25-lecia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

zj, 7 marca 2017

» Kurs Duszpasterski w roku szkolnym 2017/2018
 » Zapraszamy do lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela” Nr 3 na 21 I 2018 r.
 » Pro¶ba do Księży Proboszczów
 » Zaproszenie na nabożeństwo do ¶w. Rity
 » 18-25 stycznia - Tydzień Modlitw o Jedno¶ć Chrze¶cijan
 » Rekolekcje dla młodzieży w wieku 13-15 lat
 » XII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego dla Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Kapłanów
 » Imieniny Księdza Biskupa Mariusza Leszczyńskiego
 » Dane statystyczne za rok 2017
 » Pro memoria Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ws. obchodów 104. ¦wiatowego Dnia Migranta i UchodĽcy

XVIII Dzień Islamu

27.01.2018
XII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego dla LSO i kapłanów

02.02.2018
¦wiatowy Dzień Życia Konsekrowanego

03.02.2018
¦więto patronalne zamojskich

Spotkanie Kolędników Misyjnych w Bu¶nie

2007 - 2018 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 99833382 gości / 8 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.