Biskup Diecezjalny Marian Rojek udzieli papieskiego błogosławieństwa

PENITENCJARIA APOSTOLSKA

Prot. N. 1130/16/I

Dekret

Penitencjaria Apostolska moc± nadzwyczajnej władzy nadanej jej przez Ojca ¦więtego Franciszka, upoważnia Jego Ekscelencję Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka, aby w Roku Duszpasterskim ¶w. Brata Alberta, w dniu wybranym ze względu na pożytek wiernych, po sprawowanej Eucharystii udzielił wszystkim obecnym wiernym, którzy prawdziwie podejmuj± pokutę i poruszeni s± miło¶ci± miłosiern±, błogosławieństwa papieskiego wraz z odpustem zupełnym pod zwykłymi warunkami (SpowiedĽ sakramentalna, przyjęcie Komunii ¶więtej, modlitwa według intencji Ojca ¦więtego).

Wierni, którzy, z uzasadnionych przyczyn, nie będ± mogli bezpo¶rednio uczestniczyć w tym ¶więtym obrzędzie, a pobożnie przyjm± błogosławieństwo papieskie za po¶rednictwem przekazu radiowego lub telewizyjnego, przez duchow± ł±czno¶ć i odpowiedni± intencję (po spełnieniu wymaganych prawem warunków) również mog± uzyskać odpust zupełny.

Wbrew wszelkim przeciwnym zarz±dzeniom.

Rzym, Penitencjaria Apostolska, 23 stycznia 2017 r.

Mauro Kard. Piacenza
Penitencjariusz Wielki

Ks. Krzysztof Nykiel
                                                        Regent

Tłumaczenie ks. Michał Maciołek

Biskup Diecezjalny Marian Rojek zdecydował, że to błogosławieństwo papieskie z odpustem zupełnym będzie udzielone w sobotę, 25 marca 2017 r. w Katedrze Zamojskiej po  Uroczystej Mszy ¶w. sprawowanej o godz. 17.00, na rozpoczęcie obchodów Jubileuszu 25-lecia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

zj, 7 marca 2017

» 23. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM
 » Krajowa Sesja KSM i Zlot w Częstochowie
 » 23 lutego Dniem Modlitwy i Postu o Pokój
 » Zapraszamy do lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela” Nr 7 na 18 II 2018 r.
 » KURIA NIECZYNNA
 » ORĘDZIE OJCA ¦WIĘTEGO FRANCISZKA NA WIELKI POST 2018 ROKU
 » Kilometry Dobra
 » Moja warto¶ć w oczach Boga
 » Józef ¦miech „Ci±g” – Jak było naprawdę
 » IX SPOTKANIE EWANGELIZACYJNE

18.02.2018
Krucjata Różańcowa za Ojczyznę w Zamo¶ciu

Nabożeństwo za wstawiennictwem ¶w. Rity

23.02.2018
Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na ¶wiecie

23.02 - 25.02 2018
Rekolekcje dla młodzieży licealnej w Łabuniach

23.02.2018
Ekstremalna Droga Krzyżowa - rejon Hrubieszów

2007 - 2018 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 100250773 gości / 13 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.