Biskup Diecezjalny Marian Rojek udzieli papieskiego błogosławieństwa

PENITENCJARIA APOSTOLSKA

Prot. N. 1130/16/I

Dekret

Penitencjaria Apostolska moc± nadzwyczajnej władzy nadanej jej przez Ojca ¦więtego Franciszka, upoważnia Jego Ekscelencję Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka, aby w Roku Duszpasterskim ¶w. Brata Alberta, w dniu wybranym ze względu na pożytek wiernych, po sprawowanej Eucharystii udzielił wszystkim obecnym wiernym, którzy prawdziwie podejmuj± pokutę i poruszeni s± miło¶ci± miłosiern±, błogosławieństwa papieskiego wraz z odpustem zupełnym pod zwykłymi warunkami (SpowiedĽ sakramentalna, przyjęcie Komunii ¶więtej, modlitwa według intencji Ojca ¦więtego).

Wierni, którzy, z uzasadnionych przyczyn, nie będ± mogli bezpo¶rednio uczestniczyć w tym ¶więtym obrzędzie, a pobożnie przyjm± błogosławieństwo papieskie za po¶rednictwem przekazu radiowego lub telewizyjnego, przez duchow± ł±czno¶ć i odpowiedni± intencję (po spełnieniu wymaganych prawem warunków) również mog± uzyskać odpust zupełny.

Wbrew wszelkim przeciwnym zarz±dzeniom.

Rzym, Penitencjaria Apostolska, 23 stycznia 2017 r.

Mauro Kard. Piacenza
Penitencjariusz Wielki

Ks. Krzysztof Nykiel
                                                        Regent

Tłumaczenie ks. Michał Maciołek

Biskup Diecezjalny Marian Rojek zdecydował, że to błogosławieństwo papieskie z odpustem zupełnym będzie udzielone w sobotę, 25 marca 2017 r. w Katedrze Zamojskiej po  Uroczystej Mszy ¶w. sprawowanej o godz. 17.00, na rozpoczęcie obchodów Jubileuszu 25-lecia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

zj, 3 lutego 2017

» KURIA NIECZYNNA
 » Zmarła Danuta Grzesiak - mama ks. Krzysztofa Grzesiaka, dyrektora Archidiecezjalnego Studium Organistowskiego w Lublinie
 » X Otwarty Turniej Tenisa Stołowego dla Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Kapłanów
 » Wielkopostne medytacje przy Naj¶więtszym Sakramencie
 » II Warsztaty Muzyki Pasyjnej w Zamo¶ciu
 » 22. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM
 » Tydzień Modlitw o TrzeĽwo¶ć Narodu w naszej Diecezji
 » Dzień Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne
 » Kurs Duszpasterski w roku szkolnym 2016/2017
 » Spotkanie dla Księży głosz±cych rekolekcje przed Peregrynacj± Krzyża ¶w. Jana Pawła II

25.02.2017
Kurs duszpasterski dla księży do pi±tego roku ¶więceń

25.02.2017
Szkolenie dla księży prowadz±cych rekolekcje przed peregrynacj±

Pomoce dydaktyczne w katechezie. Warsztat katechetyczny w Hrubieszowie

Diecezjalne ostatki KSM w Zamo¶ciu

Dzień skupienia Legionu Maryji

» Niedziela Nr27 (05.07.2015)

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 95092182 gości / 7 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.