Ważna informacja o próbach wyłudzania pieniędzy za fikcyjne usługi reklamowe w internecie

Konferencja Episkopatu Polski w porozumieniu z Policj± przekazuje duszpasterzom następuj±ce wskazówki:

Coraz czę¶ciej spotykamy się z oszukańcz± działalno¶ci± osób próbuj±cych wyłudzać pieni±dze, szczególnie od osób duchownych. Mechanizm działania polega na kontakcie telefonicznym z proboszczem i oferowaniu usługi reklamy w internecie na nieistniej±cych portalach. Po pewnym czasie osoba dzwoni ponownie z informacj±, że za wykonan± usługę zostaje wystawiona faktura (najczę¶ciej na kwotę 370 zł). Gdy ksi±dz informuje rozmówcę, że nie podpisywał żadnej umowy z firm±, rozmówca twierdzi, że umowa została zawarta przez telefon i w przypadku nie zapłacenia za fakturę, zapis tej rozmowy będzie dowodem w S±dzie. Wielu księży wobec takiego o¶wiadczenia rozmówcy decyduję się zapłacić.

Nie ma żadnych podstaw prawnych aby opłacać te faktury. Jest to oszustwo. Policja prowadzi już ¶ledztwa zwi±zane z tym procederem.

Osoby poszkodowane i inne, które spotkały się z sytuacj± opisan± powyżej, powinny skontaktować się z Policj±.

zj, 27 stycznia 2017

» Słowo Biskupa Mariana Rojka dotycz±ce organizowania spotkań kulturalno-religijnych na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Aktualne dane teleadresowe do ADRESOWNIKA
 » NABOŻEŃSTWO POWITANIA KRZYŻA ¦WIĘTEGO – PROGRAM
 » Szkolenie dla diakonów i księży do pięciu lat po ¶więceniach z zakresu wyst±pień publicznych
 » Memoriał im. ¶p. Ks. Zbigniewa Antosza w piłce nożnej
 » Zmarł Andrzej Maciołek (l. 49) - brat ks. Michała Maciołka, kanclerza Kurii Diecezjalnej w Zamo¶ciu i ks. Mariana Maciołka, wikariusza parafii pw. ¶w. Stanisława Bpa w Lubaczowie
 » III RODZINNY SPORTOWY PIKNIK Z MY¦Lˇ O MISJONARZACH W GRODZIE POSADÓW
 » Zaproszenie na doroczny odpust ku czci ¶w. Marii Magdaleny w Biłgoraju
 » 10 rocznica ¶mierci ks. Zbigniewa Antosza
 » Melodia prefacji o ¶w. Marii Magdalenie

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 97097015 gości / 8 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.