Ważna informacja o próbach wyłudzania pieniędzy za fikcyjne usługi reklamowe w internecie

Konferencja Episkopatu Polski w porozumieniu z Policj± przekazuje duszpasterzom następuj±ce wskazówki:

Coraz czę¶ciej spotykamy się z oszukańcz± działalno¶ci± osób próbuj±cych wyłudzać pieni±dze, szczególnie od osób duchownych. Mechanizm działania polega na kontakcie telefonicznym z proboszczem i oferowaniu usługi reklamy w internecie na nieistniej±cych portalach. Po pewnym czasie osoba dzwoni ponownie z informacj±, że za wykonan± usługę zostaje wystawiona faktura (najczę¶ciej na kwotę 370 zł). Gdy ksi±dz informuje rozmówcę, że nie podpisywał żadnej umowy z firm±, rozmówca twierdzi, że umowa została zawarta przez telefon i w przypadku nie zapłacenia za fakturę, zapis tej rozmowy będzie dowodem w S±dzie. Wielu księży wobec takiego o¶wiadczenia rozmówcy decyduję się zapłacić.

Nie ma żadnych podstaw prawnych aby opłacać te faktury. Jest to oszustwo. Policja prowadzi już ¶ledztwa zwi±zane z tym procederem.

Osoby poszkodowane i inne, które spotkały się z sytuacj± opisan± powyżej, powinny skontaktować się z Policj±.

zj, 27 stycznia 2017

» Plan pracy Kurii w pierwszym tygodniu maja
 » Krzyże misyjne dla bierzmowanych
 » Obierz Kurs na Nowe Życie
 » Intencje modlitewne Kół Żywego Różańca na maj i Rok Jubileuszowy Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » 30 kwietnia 2017 r. – ofiary składane do puszek jako wyraz solidarno¶ci z narodem syryjskim
 » Zmarła Pani Weronika Baraniak (l. 82) – wieloletnia kucharka w Wyższym Seminarium Duchownym naszej Diecezji w Lublinie
 » 25 lecie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Nasi kapłani ci±gle w czołówce
 » Zmarł Jan Zarosa - ojciec ks. Stanisława Zarosy SAC - pochodz±cego z parafii w Oleszycach
 » Informacja dla Księży Kanoników Kapituły Katedralnej

28.04 - 30.04 2017
Kurs Jan w Zamo¶ciu

29.04.2017
Msza ¶w. za zmarłych policjantów w katedrze zamojskiej

29.04.2017
Acies Legionu Maryi w Grabowcu

29.04 - 30.04 2017
Pielgrzymka Transportowców na Jasn± Górę

30.04.2017
Imieniny Pasterza Diecezji Biskupa Mariana Rojka

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 95930449 gości / 10 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.