Ważna informacja o próbach wyłudzania pieniędzy za fikcyjne usługi reklamowe w internecie

Konferencja Episkopatu Polski w porozumieniu z Policj± przekazuje duszpasterzom następuj±ce wskazówki:

Coraz czę¶ciej spotykamy się z oszukańcz± działalno¶ci± osób próbuj±cych wyłudzać pieni±dze, szczególnie od osób duchownych. Mechanizm działania polega na kontakcie telefonicznym z proboszczem i oferowaniu usługi reklamy w internecie na nieistniej±cych portalach. Po pewnym czasie osoba dzwoni ponownie z informacj±, że za wykonan± usługę zostaje wystawiona faktura (najczę¶ciej na kwotę 370 zł). Gdy ksi±dz informuje rozmówcę, że nie podpisywał żadnej umowy z firm±, rozmówca twierdzi, że umowa została zawarta przez telefon i w przypadku nie zapłacenia za fakturę, zapis tej rozmowy będzie dowodem w S±dzie. Wielu księży wobec takiego o¶wiadczenia rozmówcy decyduję się zapłacić.

Nie ma żadnych podstaw prawnych aby opłacać te faktury. Jest to oszustwo. Policja prowadzi już ¶ledztwa zwi±zane z tym procederem.

Osoby poszkodowane i inne, które spotkały się z sytuacj± opisan± powyżej, powinny skontaktować się z Policj±.

zj, 27 stycznia 2017

» Zmarł Bazyli Kulczycki (l. 89), ojciec ks. Romana Kulczyckiego
 » ¦więto Patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej
 » Nowa ilo¶ć egzemplarzy Tygodnika Katolickiego „NIEDZIELA”
 » Oferta Sprzedaży Energii Elektrycznej w PGE S.A.
 » Krasnobród. Sanktuarium i duszpasterze (Lublin 2017)
 » Msza ¶w. za zmarłych kapłanów
 » Rejonowe spotkania formacyjne – II spotkanie (20-24 listopada 2017)
 » Kurs liturgiczny dla fotografów i kamerzystów
 » Spotkanie Diecezjalnej Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich
 » Zmarł Józef Krzaczkowski (l. 62), ojciec ks. Mateusza Krzaczkowskiego – wikariusza z Soli i ¶p. ks. Łukasza Krzaczkowskiego

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 98920034 gości / 22 on-line.                                              MP@awel         0.03 sek.