Ważna informacja o próbach wyłudzania pieniędzy za fikcyjne usługi reklamowe w internecie

Konferencja Episkopatu Polski w porozumieniu z Policją przekazuje duszpasterzom następujące wskazówki:

Coraz częściej spotykamy się z oszukańczą działalnością osób próbujących wyłudzać pieniądze, szczególnie od osób duchownych. Mechanizm działania polega na kontakcie telefonicznym z proboszczem i oferowaniu usługi reklamy w internecie na nieistniejących portalach. Po pewnym czasie osoba dzwoni ponownie z informacją, że za wykonaną usługę zostaje wystawiona faktura (najczęściej na kwotę 370 zł). Gdy ksiądz informuje rozmówcę, że nie podpisywał żadnej umowy z firmą, rozmówca twierdzi, że umowa została zawarta przez telefon i w przypadku nie zapłacenia za fakturę, zapis tej rozmowy będzie dowodem w Sądzie. Wielu księży wobec takiego oświadczenia rozmówcy decyduję się zapłacić.

Nie ma żadnych podstaw prawnych aby opłacać te faktury. Jest to oszustwo. Policja prowadzi już śledztwa związane z tym procederem.

Osoby poszkodowane i inne, które spotkały się z sytuacją opisaną powyżej, powinny skontaktować się z Policją.

zj, 27 stycznia 2017

» KURIA NIECZYNNA
 » Zmarła Danuta Grzesiak - mama ks. Krzysztofa Grzesiaka, dyrektora Archidiecezjalnego Studium Organistowskiego w Lublinie
 » X Otwarty Turniej Tenisa Stołowego dla Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Kapłanów
 » Wielkopostne medytacje przy Najświętszym Sakramencie
 » II Warsztaty Muzyki Pasyjnej w Zamościu
 » 22. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM
 » Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu w naszej Diecezji
 » Dzień Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne
 » Kurs Duszpasterski w roku szkolnym 2016/2017
 » Spotkanie dla Księży głoszących rekolekcje przed Peregrynacją Krzyża św. Jana Pawła II

25.02.2017
Kurs duszpasterski dla księży do piątego roku święceń

25.02.2017
Szkolenie dla księży prowadzących rekolekcje przed peregrynacją

Pomoce dydaktyczne w katechezie. Warsztat katechetyczny w Hrubieszowie

Diecezjalne ostatki KSM w Zamościu

Dzień skupienia Legionu Maryji

» Niedziela Nr27 (05.07.2015)

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 95092192 gości / 7 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.