Ważna informacja o próbach wyłudzania pieniędzy za fikcyjne usługi reklamowe w internecie

Konferencja Episkopatu Polski w porozumieniu z Policj± przekazuje duszpasterzom następuj±ce wskazówki:

Coraz czę¶ciej spotykamy się z oszukańcz± działalno¶ci± osób próbuj±cych wyłudzać pieni±dze, szczególnie od osób duchownych. Mechanizm działania polega na kontakcie telefonicznym z proboszczem i oferowaniu usługi reklamy w internecie na nieistniej±cych portalach. Po pewnym czasie osoba dzwoni ponownie z informacj±, że za wykonan± usługę zostaje wystawiona faktura (najczę¶ciej na kwotę 370 zł). Gdy ksi±dz informuje rozmówcę, że nie podpisywał żadnej umowy z firm±, rozmówca twierdzi, że umowa została zawarta przez telefon i w przypadku nie zapłacenia za fakturę, zapis tej rozmowy będzie dowodem w S±dzie. Wielu księży wobec takiego o¶wiadczenia rozmówcy decyduję się zapłacić.

Nie ma żadnych podstaw prawnych aby opłacać te faktury. Jest to oszustwo. Policja prowadzi już ¶ledztwa zwi±zane z tym procederem.

Osoby poszkodowane i inne, które spotkały się z sytuacj± opisan± powyżej, powinny skontaktować się z Policj±.

zj, 27 stycznia 2017

» Zmarła Aniela Helena Pukaluk (l. 86) – mama ks. Jarosława Pukaluka
 » Rekolekcje Caritas „EWANGELIZOWAĆ PRZEZ MIŁO¦Ć”
 » II Diecezjalny Konfgres Różańcowy
 » Aktualne dane teleadresowe do ADRESOWNIKA
 » Zaproszenie na obchody 100. rocznicy urodzin ks. Kard. Władysława Rubina
 » Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowe
 » Dzień skupienia
 » Duplikaty ksi±g metrykalnych
 » Zmarł Mieczysław Starszuk (l. 84), ojciec ks. Józefa Starszuka
 » Zmarł Marian Rebizant (l. 70), ojciec ks. Grzegorza Rebizanta – wikariusza parafii Skierbieszów

Ogólnopolska pielgrzymka policji na Jasn± Górę

24.09.2017
Msza ¶w. za kolejarzy i ich rodziny- ¶w. Katarzyna godz. 17.00.

24.09.2017
Msza ¶w. w rycie nadzwyczajnym- ¶w. Katarzyna Zamo¶ć godz. 18.30.

Dzień skupienia dla rodziców seminarzystów V i VI roku w WSD w Lublinie

26.09.2017
Forum szkól katolickich na Jasnej Górze

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 97888818 gości / 22 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.