Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w Diecezji Kaliskiej

Uroczysto¶ci Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w Diecezji Kaliskiej

„Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego” jest kontynuacj± dziękczynienia Kapłanów, więĽniów Dachau, za ocalenie ich z obozu koncentracyjnego za przyczyn± ¶w. Józefa Kaliskiego. To piękna tradycja, która jest dowodem wdzięcznej pamięci o tych, którzy s± ci±gle żywymi ¶wiadkami miło¶ci.

Uroczysto¶ci odbęd± się w Sanktuarium ¶w. Józefa w Kaliszu 29 kwietnia 2017 roku. W centrum wydarzeń będzie Eucharystia o godz. 12.00 pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Wiesława Alojzego Meringa, Biskupa Włocławskiego. Po Mszy ¶w. nast±pi przejazd do Kaliskiego Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie będzie miał miejsce obiad.

Zapraszamy chętnych Księży do wzięcia udziału w obchodach tego dnia. Z naszej diecezji w uroczysto¶ciach może uczestniczyć dwóch kapłanów. Bardzo prosimy o zgłoszenia do 14 kwietnia br. do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamo¶ciu pod nr tel. 84 627 9521.

zj, 29 marca 2017

» Zapraszamy do lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela” Nr 51 na 17 XII 2017 r.
 » Spotkanie przed¶wi±teczne z Biskupem Diecezjalnym
 » Życzenia Księży Biskupów na Boże Narodzenie i Nowy Rok
 » Rekolekcje dla rolników
 » Władza, pieni±dze i rozwój osobisty - męski punkt widzenia
 » Droga do Miłosierdzia
 » Słowo Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka
 » Zmarła Janina Zaręba (l. 92) - mama ks. Kazimierza Zaręby proboszcza parafii Rudnik (Archidiecezja Lubelska), pochodz±cego z parafii Aleksandrów
 » Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Ko¶ciołowi na Wschodzie
 » Folder na wizytę kolędow±

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 99314120 gości / 6 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.