Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w Diecezji Kaliskiej

Uroczysto¶ci Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w Diecezji Kaliskiej

„Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego” jest kontynuacj± dziękczynienia Kapłanów, więĽniów Dachau, za ocalenie ich z obozu koncentracyjnego za przyczyn± ¶w. Józefa Kaliskiego. To piękna tradycja, która jest dowodem wdzięcznej pamięci o tych, którzy s± ci±gle żywymi ¶wiadkami miło¶ci.

Uroczysto¶ci odbęd± się w Sanktuarium ¶w. Józefa w Kaliszu 29 kwietnia 2017 roku. W centrum wydarzeń będzie Eucharystia o godz. 12.00 pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Wiesława Alojzego Meringa, Biskupa Włocławskiego. Po Mszy ¶w. nast±pi przejazd do Kaliskiego Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie będzie miał miejsce obiad.

Zapraszamy chętnych Księży do wzięcia udziału w obchodach tego dnia. Z naszej diecezji w uroczysto¶ciach może uczestniczyć dwóch kapłanów. Bardzo prosimy o zgłoszenia do 14 kwietnia br. do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamo¶ciu pod nr tel. 84 627 9521.

zj, 29 marca 2017

» Komunikat Konferencji Episkopatu Polski
 » Słowo Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka z racji dożynek
 » Aktualne dane teleadresowe do ADRESOWNIKA
 » Słowo Biskupa Mariana Rojka zapraszaj±ce na rekolekcje ewangelizacyjne „Jezus na Wschodzie”
 » Zmarła Regina Soniak (l. 84) - mama ks. Dariusza Soniaka, proboszcza parafii Nielisz
 » Informacja o misji kanonicznej do nauczania religii w szkole
 » Rekolekcje kapłańskie w 2017 r.
 » Zmarła Wanda Godzisz (l. 87) - mama ks. kan. Józefa Godzisza
 » Słowo Biskupa Mariana Rojka dotycz±ce organizowania spotkań kulturalno-religijnych na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
 » Apel Przewodnicz±cego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa TrzeĽwo¶ci na sierpień 2017 – miesi±c abstynencji

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 97412810 gości / 22 on-line.                                              MP@awel         0.02 sek.