Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w Diecezji Kaliskiej

Uroczysto¶ci Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w Diecezji Kaliskiej

„Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego” jest kontynuacj± dziękczynienia Kapłanów, więĽniów Dachau, za ocalenie ich z obozu koncentracyjnego za przyczyn± ¶w. Józefa Kaliskiego. To piękna tradycja, która jest dowodem wdzięcznej pamięci o tych, którzy s± ci±gle żywymi ¶wiadkami miło¶ci.

Uroczysto¶ci odbęd± się w Sanktuarium ¶w. Józefa w Kaliszu 29 kwietnia 2017 roku. W centrum wydarzeń będzie Eucharystia o godz. 12.00 pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Wiesława Alojzego Meringa, Biskupa Włocławskiego. Po Mszy ¶w. nast±pi przejazd do Kaliskiego Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie będzie miał miejsce obiad.

Zapraszamy chętnych Księży do wzięcia udziału w obchodach tego dnia. Z naszej diecezji w uroczysto¶ciach może uczestniczyć dwóch kapłanów. Bardzo prosimy o zgłoszenia do 14 kwietnia br. do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamo¶ciu pod nr tel. 84 627 9521.

zj, 29 marca 2017

» Dzień Kapłański - Krasnobród, 24 czerwca 2017 r.
 » Wyniki olimpiady sportowej LSO
 » Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne w ramach rekolekcji LSO
 » Bp Mariusz Leszczyński – członkiem Rady Naukowej Konferencji Episkopatu Polski
 » Exodus Młodych
 » Rekolekcje wakacyjne dla wszystkich czynnych członków Liturgicznej Służby Ołtarza
 » Diecezjalna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza do Zamojskiej Katedry
 » Zaproszenie na odpust MB Krasnobrodzkiej, 1-2 lipca 2017 r.
 » Zmarła Władysława Dziadosz (l. 58) - mama ks. Mariusza Dziadosza, wikariusza parafii Cieszanów
 » „X Memoriał ku pamięci nieżyj±cego ks. Zbyszka Antosza”

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 96607500 gości / 19 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.