Życzenia Księży Biskupów - Wielkanoc 2016

Zamość – Lubaczów
Zmartwychwstanie Pańskie 2016

„Bo Jego miłosierdzie na wieki” (por. Ps 136)

Umiłowani Siostry i Bracia w Chrystusie, okazującym nam Miłosierdzie!

Prowadzeni troskliwą ręką Boga Ojca po wielkopostnych drogach pokuty i nawrócenia, doszliśmy do radosnych Wydarzeń Wielkanocnych. Jeszcze raz dane nam jest doświadczyć niepojętej miłości Chrystusa, który „istniejąc w postaci Bożej […] uniżył samego siebie […], stał się posłusznym aż do śmierci […] krzyżowej i swoją zbawczą ofiarą przywrócił nam pełnię życia i pełnię radości”. Niech będzie za to uwielbiony Bóg bogaty w miłosierdzie, „najpełniej okazujący swoją wszechmoc przez przebaczenie i litość” (Kolekta mszalna XXVI Niedzieli Zwykłej).

Świętujmy naszą Paschę w Panu. Za Jego dobroć i cierpliwość dla nas, grzesznych
i słabych ludzi, odpłaćmy postawą zaufania, oddania się w Jego miłosierne ręce oraz codziennym zaangażowaniem w wykorzystaniu i pomnażaniu wielkanocnych darów: nowego Bożego życia, chrześcijańskiej radości, miłosiernej miłości i pokoju opartego na prawdzie, a także wielkodusznego przebaczenia.

Zmartwychwstały Chrystus gromadzi nas wokół siebie, jako ukochanych siostry i braci, jako dzieci jednego Boga Ojca, by prowadzić wszystkich w mocy Ducha Świętego, ku budowaniu piękniejszej codzienności, przenikniętej – Boga i naszym miłosierdziem.
Nie ustawajmy w cierpliwym czerpaniu z tego zdroju dobroci i miłości Boga, a radość, płynąca z doświadczenia odpuszczającej łaski, niech przeradza się w radość przebaczania bliźnim oraz służenia im na wzór Chrystusa – Najpokorniejszego Sługi, poprzez uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała.

Błogosławimy Wam na czas świętowania Uroczystości Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa, a dziękując za wszelki wysiłek w realizacji Ewangelii Miłosierdzia, zachęcamy Was do aktywnego otwierania się na inicjatywy Kościoła w Roku Miłosierdzia, Roku Wielkiego Jubileuszu Chrztu Polski oraz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, aby Radość Wielkanocna przenikała nasze życie osobiste, rodzinne, wspólnotowe, docierała do wszystkich dziedzin codziennej aktywności, także społecznej, politycznej, kulturowej i ekonomicznej. Aby wszędzie tam  owocowała jednoznacznym i skutecznym świadectwem wiary dojrzałej, odważnej, przezwyciężającej lęki, a także niepewności oraz umacniającej nadzieję na ostateczną radość Zmartwychwstania w Niebie.

Niech w tym świadectwie podążania za Zmartwychwstałym Panem Jezusem Chrystusem wspomaga nas wstawiennictwo Maryi – Matki Miłosierdzia.

Z serdeczną modlitwą i błogosławieństwem

+ Marian Rojek
    Biskup Zamojsko-Lubaczowski

+ Mariusz Leszczyński
   Biskup Pomocniczy

pobierz ZYCZENIA_WIELKANOC_2016.doc

zj, 20 marca 2016

» Życzenia Księży Biskupów na Boże Narodzenie i Nowy Rok
 » Zapraszamy do lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela” Nr 51 na 17 XII 2017 r.
 » Spotkanie przedświąteczne z Biskupem Diecezjalnym
 » Rekolekcje dla rolników
 » Władza, pieniądze i rozwój osobisty - męski punkt widzenia
 » Droga do Miłosierdzia
 » Słowo Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka
 » Zmarła Janina Zaręba (l. 92) - mama ks. Kazimierza Zaręby proboszcza parafii Rudnik (Archidiecezja Lubelska), pochodzącego z parafii Aleksandrów
 » Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie
 » Folder na wizytę kolędową

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 99322680 gości / 15 on-line.                                              MP@awel         0.02 sek.