XV Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Misyjnego „Mój szkolny kolega z Misji”

Szanowni Katecheci!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Misyjnego „Mój szkolny kolega z Misji”. Tegoroczne hasło brzmi: „Wszyscy jesteśmy uczniami – misjonarzami”.

Celem Konkursu jest kształtowanie wrażliwości polskich dzieci i młodzieży na los ich rówieśników w krajach misyjnych. Udział w nim jest także gestem solidarności i jedności z potrzebującymi. Zechciejmy zainteresować dzieci i młodzież pracą misjonarzy i misjonarek. Wierzymy, że poprzez propagowanie takich wartości, jak bezinteresowna pomoc, współczucie, szacunek pomagamy otwierać się na drugiego człowieka i inne kultury.

Konkurs odbywa się na 3 poziomach edukacyjnych:

a) pierwszy poziom edukacyjny – klasy I – IV szkoły podstawowej
b) drugi poziom edukacyjny – klasy IV-VI szkoły podstawowej
c) trzeci etap edukacyjny – gimnazjum

Konkurs dla uczniów odbywa się w następujących kategoriach:

a) literacka – (praca w dowolnej formie literackiej, np. wiersz, esej, opowiadanie, list, artykuł prasowy lub wywiad)

b) plastyczna – rysunek, grafika  lub obraz nie przekraczający formatu A3 (29,7x42 cm).

c) muzyczna – utwór muzyczno-wokalny nagrany w formie dźwiękowej lub wizyjnej

d) charytatywna –  trwające przez rok szkolny inicjatywy i działania uczniów mające na celu zaangażowanie społeczności lokalnej w akcję zbierania środków finansowych na wyposażenie w meble i zabawki żłobka w Santo Domingo  (Ekwador).

2) Konkurs dla nauczycieli:

Scenariusz lekcji – w ramach różnych przedmiotów i ścieżek edukacyjnych projekt scenariusza zajęć lekcyjnych z uwzględnieniem tematu XV edycji konkursu.

Szczegółowy Regulamin oraz informacje na temat XIV edycji konkursu znajdują się na stronach: www.adgentes.misje.pl

Wszelkie pytania można kierować na adres: konkurs@misje.pl.

Szkoła, która chciałaby wziąć udział w Konkursie, musi spełnić następujące warunki:

* Zapoznać się dokładnie z regulaminem Konkursu

* Wypełnić formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie www.adgentes.misje.pl (zgłoszenia przyjmowane będą do 31 grudnia 2015 r.).

Na stronie duszpasterstwa www.misje.zamojskolubaczowska.pl.
W zakładce Katechezy są dostępne scenariusze lekcji przybliżające tematykę misji.

Zapraszamy katechetów, animatorów misyjnych działających przy parafiach, w szkołach… do współtworzenia strony www.misje.zamojskolubaczowska.pl.

Informacje dotyczące działalności misyjnej, akcjach … należy wysłać na adres: busno@zamojskolubaczowska.pl lub andrewniger@op.pl

Wszelkie informacje pod numerem tel. 505 088 098.

Pochwalmy się tym co robimy w parafii, szkole,  będzie to promocja idei, ale też społeczności w której pracujemy.

Liczymy na dobrą i owocną współpracę.

ks. Andrzej Łuszcz
Dyrektor Dzieł Misyjnych w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

zj, 25 listopada 2015

» Prośba od Wspólnoty Neokatechumenalnej
 » Zasady organizowania rekolekcji szkolnych
 » 23. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM
 » Krajowa Sesja KSM i Zlot w Częstochowie
 » 23 lutego Dniem Modlitwy i Postu o Pokój
 » Zapraszamy do lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela” Nr 7 na 18 II 2018 r.
 » KURIA NIECZYNNA
 » ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA NA WIELKI POST 2018 ROKU
 » Kilometry Dobra
 » Moja wartość w oczach Boga

Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity

23.02.2018
Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie

23.02 - 25.02 2018
Rekolekcje dla młodzieży licealnej w Łabuniach

23.02.2018
Ekstremalna Droga Krzyżowa - rejon Hrubieszów

24.02.2018
Spotkanie ewangelizacyjne w Wożuczynie

2007 - 2018 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 100300411 gości / 24 on-line.                                              MP@awel         0.03 sek.