Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Serdecznie zapraszamy do udziału w 22. edycji największego w Polsce przegl±du kolęd –Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika. Eliminacje do tego niezwykłego przedsięwzięcia odbęd± się w 38 o¶rodkach eliminacyjnych w Polsce oraz na Ukrainie i Białorusi. Na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej odbęd± się one 12 grudnia w Krasnobrodzkim Domu Kultury (ul. 3 Maja 26).

Udział w Festiwalu jest bezpłatny. Do eliminacji zaproszeni s± wszyscy, którzy ukończyli 6 lat i chc± podzielić się własn± interpretacj± kolęd i pastorałek. Festiwal przeznaczony jest dla amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych I stopnia). Można ¶piewać solo i w zespołach, z instrumentami lub podkładem z płyty. Zwycięzcy ze wszystkich rejonów eliminacji zostan± zaproszeni na przesłuchania finałowe do Będzina, które odbęd± się w dniach 14-16 stycznia 2016 r. Festiwal zwieńczy 17 stycznia Koncert Galowy, który będzie można ogl±dać także na żywo w Internecie.

22. edycja wpisuje się w przygotowania do przyszłorocznych ¦wiatowych Dni Młodzieży w Krakowie. W zwi±zku z tym jury, pod przewodnictwem prof. dr hab. Wiesława Delimata z Krakowa, przyznawać będzie szczególn± nagrodę za najlepsze wykonanie kolędy zagranicznej.

Szczegóły i możliwo¶ć rejestracji na stronie Festiwalu - www.mfkip.pl.

pobierz karta_zgloszenia.pdf
pobierz Regulamin_22_edycji.pdf

zj, 10 listopada 2015

» Oferta Sprzedaży Energii Elektrycznej w PGE S.A.
 » Krasnobród. Sanktuarium i duszpasterze (Lublin 2017)
 » Spotkanie Diecezjalnej Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich
 » Zmarł Józef Krzaczkowski (l. 62), ojciec ks. Mateusza Krzaczkowskiego – wikariusza z Soli i ¶p. ks. Łukasza Krzaczkowskiego
 » Pro¶ba do Księży Proboszczów z dekanatów Cieszanów, Tarnogród, Lubaczów i Narol
 » Wskazania Konferencji Episkopatu Polski dotycz±ce homilii mszalnej
 » Rejonowe spotkania formacyjne – II spotkanie (20-24 listopada 2017)
 » Folder na wizytę kolędow±
 » XV FINAŁ
 » Instrukcja Konferencji Episkopatu Polski o muzyce ko¶cielnej

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 98895031 gości / 22 on-line.                                              MP@awel         0.02 sek.