logo     
      Marsz Wszystkich Świętych

 

 

Rycerze Kolumba Rady 15267 im. Świętego Wojciecha Patrona Polski w Tomaszowie Lubelski pragną poinformować, iż w dniu 31 października 2015 r przy Parafii Najświętszego Serca Jazusa w Tomaszowie Lubelski, przy ul. Lwowskiej 52 w obędzie się II Edycja Wigilii Święta Wszystkich Świętych pod hasłem: Błogosławieni miłosierni...

Patronować nam będą Polscy Apostołowie Miłosierdzia Bożego:

1. Św. s. Faustyna Kowalska
2. Bł. ks. Michał Sopoćko - spowiednik s. Faustyny
3. Bł. s. Maria Wiecka - siostra Miłosierdzia. Pracowała w szpitalu - na jej oddziale nikt nie umierał bez sakramentu pojednania, a zdarzało się niejednokrotnie, że nawet przebywający pod jej opieką Żydzi prosili o chrzest. Żyła tylko 33 lata
4. Bł. o. Rafał Chyliński - jeden z patronów Caritasu
5. Św. Jan Paweł II - orędownik Miłosierdzia

Święta s. Faustyna powiedziała: “Nie powinieneś wątpić ani rozpaczać grzeszniku, ale ufać Miłosierdziu, bo i Ty możesz zostać Święty tymi słowami pragniemy zachęcić wszystkich młodych ludzi i naszych Parafian do pochylenia się nad tematem Miłosierdzia Bożego. Nad nadzieją życia wiecznego, które nie jest zarezerwowane dla nielicznych. Pragniemy tym samym przez Eucharystie i późniejszy marsz Wszystkich Świętych pokazać ludziom Żywe Światło Jezusa Chrystusa, które nie przeminie lecz które będzie czekać na nas razem ze Świętymi i Błogosławionymi. Tym samy przez ten Marsz chcemy przeciwstawić się tzw świętu Helloween i dać świadectwo trwania w Wierze i Miłości przy Chrystusie.

W programie Wigilii Święta Wszystkich Świętych jest:
Godzina 16:30 Różaniec Święty
Godzina 17:00 Msza Święta z udziałem ks. bp Mariusza Leszczyńskiego
Zaraz po Mszy Świętej - Marsz Wszystkich Świętych ulicami Miasta Tomaszowa Lubelskiego w trakcie którego niesione będą relikwie Świętych i Błogosławionych.
Ponadto w blaskach świec przemierzać z nami będą Aniołowie na szczudłach, będą rozdawane świecące balony, flagi, transparenty, słodkości oraz poświęcone medaliki i obrazki z wizerunkami Świętych i Błogosławionych.
Po przyjściu do Świątyni rozpoczniemy Adorację Najświętszego Sakramentu na której odśpiewamy Litanię do Wszystkich Świętych.
Na koniec tych wydarzeń będzie możliwość ucałowania relikwii Jana Pawła II oraz Małgorzaty Marii Alacoque


Wydrukuj artykułDrukuj
zj, 29 paździenika 2015
przeczytano: 6771Przeczytaj także...
 » Spotkanie przedświąteczne z Biskupem Diecezjalnym
 » Życzenia Księży Biskupów na Boże Narodzenie i Nowy Rok
 » Rekolekcje dla rolników
 » Władza, pieniądze i rozwój osobisty - męski punkt widzenia
 » Droga do Miłosierdzia
 » Słowo Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka
 » Zmarła Janina Zaręba (l. 92) - mama ks. Kazimierza Zaręby proboszcza parafii Rudnik (Archidiecezja Lubelska), pochodzącego z parafii Aleksandrów
 » Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie
 » Folder na wizytę kolędową
 » STO LAT Z NIEPOKALANĄ I JEJ RYCERSTWEM


   Wydarzenia w DiecezjiŚDM KRAKÓW 2016MEDIA DIECEZJALNE

JAN PAWEŁ II W DIECEZJIPOLECAMY


    
Dane Adresowe
ul. Hetmana Jana Zamoyskiego 1
22-400 Zamosc
Tel./fax: 84 627 95 21

e-mail: kuria@zamosc.opoka.org.pl

REGON: 040024185 
NIP: 922-10-69-265     
>> Konta Bankowe

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 99278494 gości / 14 on-line.                                              MP@awel         0.02 sek.