logo
      Udany start ministrantów naszej diecezji w Mistrzostwach Polski w szachach szybkich Starachowice 22 listopada 2014 r.

Po raz szósty Szkoła Podstawowa nr 13 w Starachowicach stała się aren± szachowych rozgrywek. W sobotę 22 listopada 2014 r. spotkali się w tym miejscu ministranci z całej Polski.

Mistrzostwa Polski Ministrantów w szachach szybkich rozpoczęła wspólna modlitwa i ¶piew hymnu „Króluj nam Chryste”. Po ciepłych słowach przywitania ze strony organizatorów rozpoczęła się zacięta rywalizacja. Najważniejszy cel to wyłonienie medalistów Mistrzostw Polski w¶ród ministrantów.

W turnieju A wystartowało 18 zawodników ze szkół ponad gimnazjalnych. Najlepszymi w tej grupie okazali się Kamil Młynarski (Radom), Adam Choina (Ostrowiec ¦więtokrzyski) i Dawid Jaroszewicz (Słupsk).

Grupę B z udziałem 39 gimnazjalistów wygrał Marek Kwiatkowski (Koszalin). Kolejne miejsca zajęli Piotr Kamiński (Gniezno) i Michał Choina (Ostrowiec ¦więtokrzyski).

Nasz± diecezję reprezentowało 6 ministrantów z 5 parafii. Najlepszy z nich Łukasz Szyszka (Zamo¶ć) zdobył wysokie 9 miejsce. Adam Hamerski został wyróżniony za 3 miejsce w¶ród zawodników bez kategorii. W punktacji drużynowej parafia pw. Zwiastowania NMP z Zamo¶cia wywalczyła dobre 6 miejsce.

Grupa C została zarezerwowana dla ministrantów ze  szkół podstawowych. Liczyła ona 104 zawodników. Zwycięzcami okazali się Tomasz Szczepanowski (Bodzechów), Antoni Kamiński (Gniezno) i Michał Wierzbicki ( Suwałki ). Z naszej diecezji wyst±piło 7 szachistów z 4 parafii. Dominik Pańko zaj±ł 25 miejsce i był najlepszy w tej grupie w¶ród zawodników bez kategorii. Drużynowo parafia pw. ¦więtego Krzyża w Zamo¶ciu zdobyła wysokie 7 miejsce.

Zwycięzcy grup otrzymali puchary, dyplomy i medale. Wszyscy uczestnicy Mistrzostw nagrody rzeczowe i pami±tkowe medale. Poszczególne parafie zostały wyróżnione dyplomami.

Szczere podziękowania kierujemy pod adresem organizatorów turnieju. Włożyli oni wiele wysiłku w przygotowanie i przeprowadzenie tej imprezy. Debiut wszystkich reprezentantów naszej diecezji oceniam jako udany. Na uwagę zasługuje chęć gry wola walki i ambicja. Rodzicom ministrantów dziękuje za życzliwo¶ć i zainteresowanie. Dziękuje także sponsorom: parafii Zwiastowania NMP w Zamo¶ciu i Rycerzom Kolumba przy parafii Katedralnej, dzięki którym ten wyjazd był możliwy. Mam nadzieję, że za rok wrócimy do Starachowic w liczniejszej i mocniejszej wspólnocie.

» 23 lutego Dniem Modlitwy i Postu o Pokój
 » Zapraszamy do lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela” Nr 7 na 18 II 2018 r.

NIP: 922-10-69-265

2007 - 2018 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 100350747 gości / 23 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.