Okazujmy czułość i miłość chorym!

Zadaniem chrześcijan jest wnosić nadzieję i uśmiech Boga w życie chorych - tłumaczy papież Franciszek z okazji Dnia Chorego, obchodzonego 11 lutego.

„Kościół dostrzega w was, drodzy chorzy, szczególną obecność cierpiącego Chrystusa. Tak właśnie jest: obok, więcej, wewnątrz naszego cierpienia jest cierpienie Jezusa, który razem z nami niesie jego ciężar i wyjawia jego sens” – tymi słowami papież Franciszek zwraca się do chorych w Orędziu na XXII Światowy Dzień Chorego. Tegorocznym obchodom towarzyszy hasło: „Wiara i miłość: «My także winniśmy oddać życie za braci» (1 J 3,16)”.

Papież zaznacza, że Chrystus nie uwolnił ludzkiego doświadczenia od choroby i cierpienia, lecz „biorąc je na siebie, przemienił je i zredukował”, bo cierpienie nie ma już ostatniego słowa.

Ojciec Święty zachęca, byśmy na wzór Chrystusa byli miłosiernymi samarytanami dla wszystkich cierpiących, a zwłaszcza zepchniętych na margines. „Kiedy z czułością zbliżamy się do tych, którzy potrzebują opieki, wnosimy nadzieję i uśmiech Boga w sprzeczności świata” – czytamy w orędziu.

Wzorem czułości i delikatnej miłości jest dla wierzących Matka Jezusa. „Możemy ufnie uciekać się do Niej z synowskim oddaniem, pewni, że weźmie nas w opiekę, wesprze i nie opuści. To Matka Ukrzyżowanego Zmartwychwstałego: stoi przy naszych krzyżach i towarzyszy nam w drodze do zmartwychwstania i pełnego życia” – pisze papież Franciszek.

Zapis Konferencji prasowej przed Światowym Dniem Chorego

Przez 10 lat pani Dagmara Chodkowska borykała się z bezpłodnością, podczas leczenia prawie straciła swoje własne życie. Dziś jest szczęśliwą matką dwójki adoptowanych dzieci.

Prof. dr hab. Bogdan Chazan, dyrektor Szpitala św. Rodziny w Warszawie, wyjaśnia dlaczego coraz więcej par cierpi na niepłodność!

Tekst orędzia

zj, 11 lutego 2014

» Spotkanie przedświąteczne z Biskupem Diecezjalnym
 » Życzenia Księży Biskupów na Boże Narodzenie i Nowy Rok
 » Rekolekcje dla rolników
 » Władza, pieniądze i rozwój osobisty - męski punkt widzenia
 » Droga do Miłosierdzia
 » Słowo Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka
 » Zmarła Janina Zaręba (l. 92) - mama ks. Kazimierza Zaręby proboszcza parafii Rudnik (Archidiecezja Lubelska), pochodzącego z parafii Aleksandrów
 » Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie
 » Folder na wizytę kolędową
 » STO LAT Z NIEPOKALANĄ I JEJ RYCERSTWEM

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 99266124 gości / 16 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.