Pierwsze dni wizyty ad limina Apostolorum

W Rzymie trwa od soboty wizyta polskich biskupów Ad limina Apostolorum. Uczestniczy w niej również ordynariusz naszej diecezji bp Marian Rojek. Wizyta Ad limina to wymiana do¶wiadczeń. Dlatego biskupi odwiedzaj± różne Kongregacje i Rady Papieskie, aby podzielić się własnym do¶wiadczeniem i ubogacić się do¶wiadczeniem Ko¶cioła Powszechnego.

Już 1 lutego bp Rojek wzi±ł udział w spotkaniu w Kongregacji ds. Duchowieństwa. Dzięki ks. Sławomirowi Koronie, studentowi Papieskiego Instytutu Biblijnego w Rzymie otrzymali¶my relację naszego pasterza z pierwszych dni wizyty.

Play00:00…Volume

Wizyta Ad limina Apostolorum (dosłownie: do progów apostołów) ma charakter pielgrzymki. Każdy z uczestników Ad limina będzie miał czas na osobist± modlitwę w miejscach u¶więconych obecno¶ci± apostołów i wielu ¶więtych. To też okazja do osobistej rozmowy z papieżem Franciszkiem.

Informuje: Małgorzata Godzisz

zj, 4 lutego 2014

» Życzenia Księży Biskupów na Boże Narodzenie i Nowy Rok
 » Rekolekcje dla rolników
 » Władza, pieni±dze i rozwój osobisty - męski punkt widzenia
 » Droga do Miłosierdzia
 » Słowo Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka
 » Zmarła Janina Zaręba (l. 92) - mama ks. Kazimierza Zaręby proboszcza parafii Rudnik (Archidiecezja Lubelska), pochodz±cego z parafii Aleksandrów
 » Spotkanie przed¶wi±teczne z Biskupem Diecezjalnym
 » Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Ko¶ciołowi na Wschodzie
 » Folder na wizytę kolędow±
 » STO LAT Z NIEPOKALANˇ I JEJ RYCERSTWEM

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 99247592 gości / 13 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.