Relikwie bł. Jana Pawła II w parafii Mircze

W niedzielę 5 stycznia w parafii p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Mirczu odbyły się uroczysto¶ci wprowadzenia i instalacji Relikwii pierwszego stopnia bł. Jana Pawła II poł±czone z 2-setn± rocznic± po¶więcenia miejscowego ko¶cioła.

Uroczysto¶ciom przewodniczył Abp dr Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski, były sekretarz i ¶wiadek ¶więto¶ci błogosławionego papieża Jana Pawła II i papieża Benedykta XVI. Przy bardzo liczny udziale parafian i go¶ci.

W homilii ksi±dz arcybiskup przybliżył postać Błogosławionego a wkrótce ¶więtego papieża Jana Pawła II, Jego ufne zawierzenie Panu Bogu oraz wspominał jak ważna w życiu Papieża była modlitwa. Wspominał również, że w czasie licznych pielgrzymek i codziennych zajęć zawsze miał na ni± czas.

Na koniec uroczysto¶ci Ksi±dz Abp udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa błogosławi±c obecnych relikwiami Jana Pawła II. Po zakończeniu Mszy ¦więtej wszyscy obecni mogli oddać cze¶ć Błogosławionemu Janowi Pawłowi II poprzez ucałowanie relikwii.

MZ

mp@aweł, 8 stycznia 2014

» Oferta Sprzedaży Energii Elektrycznej w PGE S.A.
 » Krasnobród. Sanktuarium i duszpasterze (Lublin 2017)
 » Spotkanie Diecezjalnej Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich
 » Zmarł Józef Krzaczkowski (l. 62), ojciec ks. Mateusza Krzaczkowskiego – wikariusza z Soli i ¶p. ks. Łukasza Krzaczkowskiego
 » Pro¶ba do Księży Proboszczów z dekanatów Cieszanów, Tarnogród, Lubaczów i Narol
 » Wskazania Konferencji Episkopatu Polski dotycz±ce homilii mszalnej
 » Rejonowe spotkania formacyjne – II spotkanie (20-24 listopada 2017)
 » Folder na wizytę kolędow±
 » XV FINAŁ
 » Instrukcja Konferencji Episkopatu Polski o muzyce ko¶cielnej

2007 - 2017 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 98895017 gości / 19 on-line.                                              MP@awel         0.03 sek.