KOLĘDNICY MISYJNI

„Dom przyjaciela nigdy nie jest daleko” - tak mówi kongijskie przysłowie. – Nie za daleko s± też domy kongijskich dzieci i dlatego tegoroczni Kolędnicy Misyjni będ± pomagać wła¶nie im – mówi ks. Tomasz Atłas z Papieskich Dzieł Misyjnych.

W diecezjach trwaj± przygotowania do duszpasterskiego przedsięwzięcia pod nazw± „Kolędnicy Misyjni”. W tym roku polskie dzieci będ± wspierały rówie¶ników z Republiki Konga i Demokratycznej Republiki Konga. Kolędowanie rozpoczynaj± 26 grudnia od uroczystego posłania w parafii, potem chodz±c od domu do domu przedstawiaj± scenkę bożonarodzeniow±, mówi±c± także o sytuacji dzieci kongijskich, razem z przyjmuj±cymi ich mieszkańcami ¶piewaj± kolędy i kwestuj± na rzecz rówie¶ników w krajach misyjnych.

– Wł±czmy się z wiar± i entuzjazmem w tegoroczn± akcję Kolędników Misyjnych. Niech nasza modlitwa przyniesie trwały pokój kongijskim dzieciom i ich rodzinom. A nasze ofiary niech pozwol± im rozwijać się i kształcić – zachęca ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych.

W osłabionej konfliktami Demokratycznej Republice Konga na wsparcie czeka ponad 91 tys. dzieci. Tam projekty dofinansowywane przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci (PDMD) dotycz± przede wszystkim ochrony życia i edukacji. W Republice Konga pomoc z funduszu PDMD to głównie stypendia szkolne i formacja chrze¶cijańska dla ponad 24 tys. dzieci.

W ostatnich latach polskie dzieci kolędowały na rzecz rówie¶ników na Filipinach, Haiti, Papui Nowej Gwinei, w Boliwii, Burkina Faso, Indonezji, Republice ¦rodkowoafrykańskiej, Peru, Ugandzie, Pakistanie, Sudanie Południowym i w Wietnamie. – W naszym kolędowaniu najważniejsze jest głoszenie Dobrej Nowiny, dzielenie się z s±siadami wiar± i rado¶ci± z Bożego Narodzenia oraz zaproszenie ich przy tej okazji do wspólnej troski o misje – wyja¶nia Anna Sobiech, sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

W ubiegłym roku kolędnicy misyjni z 41 diecezji w Polsce, w tym ordynariatu polowego, przekazali na rzecz dzieci w Wietnamie 751 252,35 zł. Zebrane przez nich fundusze umożliwiły pomoc dla 5315 dzieci w ramach 11 projektów.

Ogólnie w roku 2012 dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci zebrały 1 783 524,43 zł. Na sumę tę obok misyjnego kolędowania złożyły się osobiste wyrzeczenia i lokalne akcje, np. kiermasze misyjne, oraz ofiary dzieci pierwszokomunijnych na misje. Suma ta została przekazana – zgodnie ze wskazaniami sekretariatu generalnego w Rzymie – na 62 projekty w 6 krajach (Egipt, Indie, Madagaskar, Pakistan, Sri Lanka, Wietnam).

zj, 2 stycznia 2014

» ŻYCIE KONSEKROWANE W KO¦CIELE I DLA KO¦CIOŁA
 » Wędrowanie z Jezusem
 » Kurs Duszpasterski w roku szkolnym 2017/2018
 » Zapraszamy do lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela” Nr 3 na 21 I 2018 r.
 » Pro¶ba do Księży Proboszczów
 » Zaproszenie na nabożeństwo do ¶w. Rity
 » 18-25 stycznia - Tydzień Modlitw o Jedno¶ć Chrze¶cijan
 » Rekolekcje dla młodzieży w wieku 13-15 lat
 » XII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego dla Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Kapłanów
 » Imieniny Księdza Biskupa Mariusza Leszczyńskiego

XVIII Dzień Islamu

27.01.2018
XII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego dla LSO i kapłanów

02.02.2018
¦wiatowy Dzień Życia Konsekrowanego

03.02.2018
¦więto patronalne zamojskich

Spotkanie Kolędników Misyjnych w Bu¶nie

2007 - 2018 © Kuria Diecezjalna w Zamościu                        Odwiedziło juz nas 99843597 gości / 19 on-line.                                              MP@awel         0.01 sek.